Čilė


Čilė. Gamtinė aplinka. Paviršius- Čilė yra. Dirvožemis- Čilės dirvožemis. Gyvoji aplinka. Augalai- Subtropikų kietalapiai miškai ir krūmynai Kietalapė augalija Čilės regione auga toje teritorijoje. Gyvūnai. Čilės gyvūnija labai įvairi lapės. Gyventojai ir gyvenvietės. Čilėje gyvena 15 018 . Mapučiai. Politika ir istorija. Politinė sankloda- valdymo forma – parlamentinė respublika. Istorinė raida. Čilės teritorijos šiaurinės sritys buvo neatsiejama Senovės Peru civilizacijos dalis. Kultūra. Religija- Čilės gyventojai. Ekonomika. Šalies ekonomika remiasi naudingųjų iškasenų eksportu. Transportas. Čilės mieste gausu autobusų, automobilių.

Čilės gyvūnija labai įvairi: lapės, ruoniai, šarvuočiai, flamingai, tarantulai, skorpionai, papūgos ir t.t. Kai kuriuos gyvulius žmonės Čilėje augina žemės ūkyje, dėl naudos: tai lamos, iš kurių gauna kailio ir pieno, avys, iš kurių gauna vertingos vilnos. Taip pat Čilėje daug gyvūnų, kurie yra auginami kaip naminiai gyvūnėliai: šinšilos, degu.

Religija- Čilės gyventojai išpažįsta katalikybę Kalba- valstybės gyventojai kalba ispaniškai Tradicijos- Čilėje mapučiai vis dar puoselėja senas tradicijas ir šiomis dienomis atlieka apeigas inkų Saulės dievo Inčio garbei Būstai- Čilės gyventojai gyvena skirtinguose būstuose: miestiečiai gyvena dangoraižiuose, butuose, kaimo žmonės savo nameliuose, o mapučiai gyvena namus pasistatę iš šakų ir šieno.

Čilės mieste gausu autobusų, automobilių, kuriais važinėja ir turistai, ir piliečiai. Čilėje įrengti oro uostai leidžia skraidyti lėktuvais dideliu greičiu, į kaimynines ir bet kurią pasaulio šalis. Čilės vakaruose yra laivų uostai, kuriuose atplaukia ir išplaukia daug laivų. Kadangi transportas taip gerai išvystytas, yra daug susisiekimo kelių, taip pat į Čilę gali atvykti turistai iš viso pasaulio.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1497 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (892 žodžiai)
  • Gabriele
  • Čilė
    10 - 3 balsai (-ų)
Čilė. (2014 m. Rugsėjo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/cile.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 02:45
×