Cinkas. Cinko savybės.


Cinko cheminės savybės. Cinkas skaidres. Skaidres apie cinka. Cinko fizikines savybes. Cinkas referatas. Cheminis elementas cinkas. Referatas apie cinka. Cinko fizikines ir chemines savybes. Cinko gavyba. Cinkas chemines savybes.

Cinko fizinės ir cheminės savybės. Cinko gavyba. Cinko junginiai. Cinkas gamtoje. Cinkas yra pilkas, melsvo atspalvio, minkštas, blizgantis metalas. Dažniausiai cinkas būna sulfidinių, karbonatinių, silikatinių mineralų pavidalo. Nedaug cinko junginių aptinkama augaluose bei gyvūnuose. Cinkas sudaro 8.3*10-3 % žemės plutos masės. Cinkas – periodinės elementų sistemos II grupės cheminis elementas. Jo atomų skaičius 30, atomo išorinių elektronų konfigūracija 3d10 4s2. Oksidacijos junginiuose +2. Cinką sudaro 5 stabilūs izotopai. Cinkas išoriniame elektronų sluoksnyje turi po 2, o priešpaskutiniame – po 18 elektronų. Dėl to metalinės jo savybės žymiai silpnesnės kaip pagrindinio pogrupio. Jis yra ne toks aktyvus, sunkiai oksiduojasi, kambario temperatūroje neskaldo vandens. Jo hidroksidai netirpsta vandenyje, jo hidroksidas yra amfoterinis.
  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (801 žodžiai)
  • Ugnė
  • Cinkas. Cinko savybės.
    10 - 1 balsai (-ų)
Cinkas. Cinko savybės.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/cinkas-cinko-savybes.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 00:11
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo