Cinkas referatas (2)


Chemijos referatas.

Cinko pavadinimo kilme. Cheminės savybės.


Ji yra gana reaktyvus metalas, kuris bus sujungti su deguonies ir kitų nemetalų, ir bus reaguoti su atskiesto rūgščių išleisti vandenilį .

Cinkas yra gana aktyvus elementas. Jis tirpsta abiejų rūgščių ir šarmų. Šarminio yra cheminė medžiaga, kurių savybės priešingose ​​tiems iš rūgštimi. Natrio hidroksidas ( "bendra šarmas") ir limewater pavyzdžiai šarmais. Cinko nereaguoja su deguonies sauso oro. Drėgname ore, tačiau, jis reaguoja, kad susidarytų cinko karbonatas . Cinko karbonatas sudaro ploną baltą plutelė ant paviršiaus, kuris neleidžia toliau reakciją. Cinko dega ore su melsvu liepsnos.

Cinkas yra metalo melsvai balta su blizgiu paviršiumi. Ji nėra nei kalusis nei kalusis kambario temperatūroje. Stipriojo reiškia gali būti sudarytas plonomis laidų. Kaliojo priemonės, kurios gali būti kalama į plonus lakštus. Esant temperatūrai virš 100 ° C (212 ° F), tačiau, cinko tampa šiek tiek kalusis.

Cinkas yra lydymosi temperatūra yra 419,5 ° C (787,1 ° F), ir jo virimo taškas yra 908 ° C temperatūroje (1670 ° F). Jo tankis yra 7.14 gramo kubiniam centimetrui. Cinkas yra gana minkštas metalas. Jo kietumas yra 2,5 pagal Moso skalę. Moso skalę yra reiškiant medžiagos kietumą būdas.

Cinko oksidas, ZnO , yra svarbiausias pagamintas junginys cinku, kurių įvairių reikmėms. [2] Tai kristalizuojasi su Wurtzite struktūros. Ji yra Amfoteryczny , ištirpinant rūgščių suteikti vandeninio Zn 2+ jonų ir šarmų suteikti zincate (taip pat žinomas kaip tetrahydroxozincate) jonų, [Zn (OH) 4 ] 2- . Cinko hidroksidas, Zn (OH) 2 yra taip pat Amfoteryczny.

Cinko sulfidas, ZnS , kristalizuojasi dviejų artimai susijusių statinių, į zincblende kristalinės struktūros ir Wurtzite kristalinės struktūros , kurios yra bendros struktūros junginių pagal formulę MA. Tiek Zn ir S yra tetrahedrally koordinuoja kitų jonų. Naudinga nuosavybė ZnS yra jo fosforescencija . Kiti chalcogenides , ZnSe ir ZnTe , turi programas elektronikos ir optikos.

 • Chemija Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Dominykas
 • 8 puslapiai (1741 žodis)
 • Mokykla
 • Chemijos referatai
 • Microsoft Word 21 KB
 • Cinkas referatas (2)
  10 - 7 balsai (-ų)
Cinkas referatas (2). (2016 m. Gegužės 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/cinkas-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 02:29