Cinko oksido nanodalelių panaudojimas


Zno panaudojimas. Cinko oksido nanodaleles.

Įvadas. Zno nanostruktūrų sintetinimas. Fizikinės savybės. Cinko oksido nanodalelių panaudojimo sritys. Zno nanodalelės kosmetikoje. Pjezoelektrinės nanovielutės. Nežemiškas zno nanodalelių grožis. Poveikis ir padariniai. Galimas pavojus. Toksiškumas aplinkai. Zno nanodalelių tirpalo tyrimas naudojant spektrofotometrinę analizę. Bendros išvados. Literatūros sąrašas.

Cinko oksido nanodalelės yra cinko oksido forma, kurioje junginys yra suformuotas iš atskirų dalelių, kurių skersmuo apie 20 nanometrų. Palyginimui, vidutinis žmogaus raudonosios kraujo ląstelės skersmuo yra 100 nanometrų. Svarbi cinko oksido nanodalelių savybė yra ta, jog jos efektyviai filtruoja ultravioletinius-α (UVA) ir ultravioletinius-β (UVB) spindulius. Cinko oksidas nanopasaulyje naudojamos kaip blokavimo priemonė žalingai saulės spinduliuotei ir kaip antibakterinis ir antigrybelinis junginys. Kita panaudojimo sritis šių nanodalelių tai lengvas apsauginės ultravioletinės (UV) plevelės padengimas ant plastmasinių langų ir akinių, ar tekstilės audinių, padarytų iš sintetinių polimerų. Taip pat yra ir kitų cinko oksido nanodalelių panaudojimo sričių apie kurias sužinosime referato eigoje.

Šią temą pasirinkome dėl jos aktualumo, kadangi manome, jog ne visi žino šių nanodalelių ne tik naudą, bet ir didelę riziką, žalą.

Darbo tikslas: išsiaiškinti cinko oksido nanodalelių panaudojimo sritis bei ištirti cinko oksido nanodalelių tirpalo spektrą, apytiksliai nustatyti tiriamų dalelių dydį.

  • Microsoft Word 794 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (2000 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Cinko oksido nanodalelių panaudojimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Cinko oksido nanodalelių panaudojimas. (2014 m. Rugsėjo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/cinko-oksido-nanodaleliu-panaudojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 10:09
×