Citokinai, jų poveikis odai


Citokinai kas tai. Citokinai kosmetikoje. Citokinai kosmetiko.

Citokinai, jų poveikis odai. Baltymai - ilga molekulių grandinė sudaryta iš amino rūgščių, kurios sujungtos peptidinėmis jungtimis. Baltymų yra kiekvienoje ląstelėje ir yra labai daug skirtingų baltymų. Taip pat gerai žinomas kolagenas, elastinas, aminorūgžtys, hormonai ir citokinai yra baltymai. Kosmetikoje citokinai yra vadinami Protingosiomis ląstelėmis. Citokinai – tai maži baltyminiai fragmentai, kurie regulioja ir atstato odos ląstelių funkcijas. Kosmetikos priemonių sudėtyje dažniausiai yra naudojami įvairių citokinų. Dažniausiai naudojami MPC mišiniai, kurie. Citokinai – tai raktas į odos savireguliaciją. Žiemą oda kenčia nuo šalčio, vėjo gūsių, patalpų šildymo (sausėja patalpų oras). Tačiau jeigu oras. Stangri, aksominė oda – ne tik bet kurio amžiaus žmogaus svajonė. Taigi naudojant.

Citokinai – tai signaliniai baltymai, sintetinami įvairių imuninių ląstelių. Tai interferonai, interliaukinai, limfokinai ir daugybė kitų medžiagų, kurios dalyvauja koordinuojant imuninės sistemos veiklą. Jos aktyvina arba slopina imuninį atsaką, dalyvauja uždegime, temperatūros reguliacijoje, įtakoja imuninių ląstelių dauginimąsi, brendimą, apoptozę ir daugybę kitų imuniteto reguliacijos funkcijų. Be to citokinai dalyvauja ne tik imuninės sistemos, bet ir endokrininės bei nervų sistemos tarpusavio sąveikoje. Kiekvieno citokino funkcijos yra labia specifinės ir tikslios.

Kosetikos pramonėje jau senliai ieško šaltinių iš kurių citokinus būtų galima panaudoti kosmetikos priemonių gamyboje. Šių baltymų yra randama placentoje, tačiau tai yra brangi ir daug abejonių bei diskusijų kelianti mežiaga. Kompanija “Germaine De Capuccini” pirmoji šias protingąsias ląsteles išgavo iš karvės priešpienio ir sėkmingai iki šių dienų naudoja savo kosmetikos prieminių gamyboje. Jos pavyzdžiu seka daugelis kitų kosmetikos gamintojų.

Sintetins kolageną, elastiną, glikoproteinus Skatina odos regeneraciją Stimuliuoja imuninės odos sistemos veikimą Palaiko odos stangrumą, elastingumą, neleidžia atsirasti senėjimo požymiams (raukšlėms) odoje.

Taigi, naudojant kosmetikos priemones su citokinai galime iš išorės padeti odai atrodyti sveikesnei ir gražesniai.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 247 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (512 žodžiai)
  • Veronika
  • Citokinai, jų poveikis odai
    10 - 4 balsai (-ų)
Citokinai, jų poveikis odai. (2015 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/citokinai-ju-poveikis-odai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 22:16
×