Citrusiniai vaisiai Lietuvoje


Citrusinių vaisių asortimentas Lietuvos prekybos centruose. Citrusinių vaisių kokybės reikalavimai. Išvados. Informacijos šaltiniai.


Gaila, bet tik šitus vaisius mes galime pamatyti prekybos centruose Maxima, IKI, Rimi ir kt. Tačiau ir šiti vaisei, turi atkeliauti iš tolimų šalių kaip, Ispanija, Marokas, Pietu Afrika, todėl gabenimo išlaidos nėra labai mažos, dėl to ir kainos parduotuvėse nėra mažos.

Citrinors – 1kg kainuoja 2,15€

Greifurtai – 1kg kaunuoja apie 1,75

Aplesinai – 1kg kaunuoja nuo 1,28

Mandarinai – 1kg kainuoja nuo 1,41€ iki €2,48

Stambiausia importuotoja Lietuvoje, ji vienintelė turi išskirtines teises importuoi citrusinius vaisius ir Maroko ir parduoti juos Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir kt. Taip par banaus iš Ekvadoro ir Kosto Rikos. Tik:“Litbana“ Lietuvoje tiesiogiai importuoja vaisius tam naudodama jūrinū trasportą.

Apibendrinant šį skyrių, galima teigti jog į mūsų šalį įvežama tik nedaugelis egzotiškų vaisių rūšių ir asortimentas nėra labai didelis, tačiau augant vaisių poreikiams ir didėjat pirkimo kiekiui bei suvartojimui prekybos centrai turės ieškoti naujų egzotiškų vaisių, kad patenkintų pirkėju norus. Svarbiausi vartotojų keliami reikalavimai vaisiams yra jų kaina, kokybė bei vietos pirkti patogumas.

Citrusinių vaisių kokybės reikalavimus Lietuvoje reglamentuoja Privalomieji Šie reikalavimai parengti remiantis Europos Komisijos 1989 m. balandžio 28 d. reglamentu 920/89/EEC, nustatančiu morkų, citrusinių vaisių, obuolių ir kriaušių kokybės reikalavimus.

Privalomųjų citrusinių vaisių kokybės reikalavimų turinį sudaro:

Privalomieji kokybės reikalavimai netaikomi pramoniniam perdirbimui skirtiems citrusiniams vaisiams (V. Ašmontas, et al., 2001, p. 153).

Bendrieji kokybės reikalavimai. Visi citrusiniai vaisiai, be kiekvienai klasei nustatytų reikalavimų ir leistinų nukrypimų ribų, turi būti švieži, sveiki, švarūs, sausi, be pašalinio kvapo, skonio ir priemaišų. Citrusinių vaisių subrendimas ir būklė turi būti tokia, kad jų kokybė nenukentėtų transportuojant ir ruošiant prekybai, o spalva turi būti tokia, kad, jei būtina, papildomai dirbtinai panokinus, vaisiai būtų būdingos veislei spalvos, taip pat vaisiai neturi būti susiraukšlėję.

  • Žemės ūkis Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 786 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1798 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gerda
  • Citrusiniai vaisiai Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Citrusiniai vaisiai Lietuvoje. (2016 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/citrusiniai-vaisiai-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 12:16
×