Čiurlionis


Rasinys apie ciurlioni. Ciurlionis rasiniai. Ciurlionio rasinys. Kas būdinga čiurlionio muzikai?. Rasinys ciurlionis. Kaip ciurlionis panaudojo fuga. Rasinys apie ciurlionio meile. Rasiniai apie ciurlioni. Rašyniai apie m k čiurlioni. Parasyti čiurlionio rasini.

Čiurlionis. Kūryba. Čiurlionio kūrybinis palikimas yra ne tik gausus-jis paliko apie 300 įvairių žanrų muzikos kūrinių. Būdingas šio kompozitoriaus muzikos bruožas yra jos liaudiškumas, susijęs su meile gimtajam kraštui ir gamtos poezijai. Muzikos nuoširdumą lemia vyraujanti lyrinė jo kūrinių nuotaika. Čiurlionio muzikai būdingas ir filosofinis susimąstymas optimistinė nuotaika, šviesi pažiūra į gyvenimą. Fortepijoninė muzika.

Kūryba: čiurlionio kūrybinis palikimas yra ne tik gausus-jis paliko apie 300 įvairių žanrų muzikos kūrinių.

Visoje savo kūryboje čiurlionis ypač didelę reikšmę teikė jos idėjiniam turiniui. Jis gerbė klasikines tradicijas, giliai jas analizavo ir panaudojo naujiems kūrybiniams ieškojimams.

čiurlionis pirmasis nurodė teisingas gaires kitiems Lietuvių kompozitoriams, vystantiems nacionalinį Lietuvių muzikos stilių. Jis pirmasis panaudojo liaudies dainų intonacijas savo originaliuosiuose kūriniuose. Liaudies dainų motyvai ir nuotaika daro jo muziką liaudišką.

Nesitenkindamas įprastinėmis meninės išraiškos priemonėmis, kompozitorius ieškojo būdų muzikinei kalbai praturtinti. Todėl jo kūriniuose neretai matome savitai vedamą melodinę liniją, naujas harmonines spalvas, išradingai panaudotas daugiabalsės muzikos formas-fugą, imitaciją, kanoną ir kt. Tematinės medžiagos vystymui jis dažnai pritaiko variacijų principą.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (315 žodžiai)
  • Mokykla
  • Klaudijus
  • Čiurlionis
    8 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Čiurlionis. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ciurlionis.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 17:21
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo