Civilinė ir komercinė teisė


Praktinės situacijos. Pirma praktinė situacija. Antra praktinė situacija. Buhalterinės apskaitos paslaugų teikimo sutartis.

1. Ieškovas kreipėsi į teismą prašydamas pripažinti negaliojančiomis 1994 m. lapkričio 24 d. Klaipėdos rajono valdybos potvarkio Nr. 683-v dalį dėl žemės prie privačios namų valdos, esančios Gargžduose, Treniotos g. 1, pardavimo Romanui Petreikiui ir valstybinės žemės pirkimo - pardavimo sutartį, 1995 m. vasario 2 d. sudarytą Klaipėdos rajono valdybos ir atsakovo, grąžinti valstybei žemę, o atsakovui vienkartines išmokas bei kompensacijas, t. y. 197,53 Lt. Ieškovas nurodė, kad jo tėvas prie ieškovui nuosavybės teise priklausančio nebaigto statyti gyvenamojo namo su ūkiniais pastatais nusipirko žemę, kurios jam negalėjo parduoti Klaipėdos r. valdyba, nes nebaigtą gyvenamąjį namą su ūkiniais pastatais tėvas 1993 m. birželio 10 d. dovanojo sūnui, t. y. ieškovui, dovanojimo sutartis įregistruota Žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro ir registro įmonėje. Vyriausybės 1993 m. liepos 21 d. nutarimo Nr. 550 6.1.1 punkte numatyta, kad ne aukciono tvarka valstybinės žemės, taikant nominalią žemės kainą, parduodamos privačių namų valdų savininkams, t. y. šioms valdoms faktiškai naudojami žemės sklypai.

Atsakovas Romanas Jonas Petreikis pateikė priešieškinį ir prašė pripažinti negaliojančia 1993 m. birželio 10 d. dovanojimo sutartį, sudarytą Romano Petreikio ir jo sūnaus Alfredo Petreikio dėl nebaigto gyvenamojo namo. Atsakovas nurodė, kad jo sūnus 1993 m. ruošėsi išvykti gyventi į JAV, todėl tėvai, kad palengvintų jo išvykimą, nutarė sūnui padovanoti nebaigtą statyti gyvenamąjį namą, nes žinojo, kad vizas į JAV gauna tik tie asmenys, kurie Lietuvoje turi nekilnojamojo turto, o ieškovas jo neturėjo, tėvas neturėjo tikslo ir nebuvo tėvų valios, kad nebaigtą statyti namą dovanoja sūnui, tėvai nenorėjo sukurti teisinių pasekmių, o dovanojimas buvo tik tariamas, ir ieškovas tai žinojo.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1313 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jurgita
  • Civilinė ir komercinė teisė
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Civilinė ir komercinė teisė. (2015 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/civiline-ir-komercine-teise.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 11:41
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo