Civilinė sauga: Asmeninės ir kolektyvinės apsaugos priemonės


Įvadas. Individualios apsaugos priemonės. Kvėpavimo takų apsaugos priemonės. Odos apsaugos priemonės. Kolektyvinės apsaugos priemonės. Slėptuvės. Kolektyvinės apsaugos statinys.


Temos aktualumas. Civilinės saugos priemonės yra privalomos visoms valstybės valdymo ir savivaldos institucijoms, visiems ūkio subjektams bei visuomeninėms organizacijoms ir visiems gyventojams. Ekstremaliomis situacijomis labai didelis vaidmuo tenka individualioms ir kolektyvinėms apsaugos priemonėms. Individualių ir kolektyvinių priemonių paskirtis apsaugoti gyventojus nuo radioaktyvių, cheminių medžiagų, kad jų nepatektų į žmogaus organizmą ir ant odos. Individualios apsaugos priemonės skirstomos į kvėpavimo organus ir odą apsaugančias priemones. Kolektyvinės apsaugos priemonės tai įvairios slėptuvės ar kolektyvinės apsaugos statiniai.

Asmeninės apsaugos priemonės skirtos pavienių žmonių apsaugai nuo nuodingųjų dujų ir garų, radioaktyviųjų medžiagų dalelių ir biologinių medžiagų (bakterijų, virusų, grybelių) žalojančio ar mirtino poveikio, taip pat nuo mechaninio, terminio, elektros ir drėgmės poveikio ekstremalių situacijų atvejais [1].

Kvėpavimo takams pavojingos medžiagos gali būti skirtingų formų: kenksmingos dalelės, garai, dujos:

Kenksmingos dalelės – tai dulkės, skystosios dalelės (aerozoliai, skysčių lašeliai), dūmai (labai aukšta temperatūra paveiktos kietosios dalelės, susidarančios suvirinimo arba cheminio proceso metu), bakterijos ir virusai.

Garai yra dujinė būsena medžiagų, kurios įprastomis sąlygomis yra skystos. Nors kai kurie garai ir dujos į organizmą gali prasiskverbti per odą, dažniausiai jos pasisavinamos per kvėpavimo takus.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1112 žodžiai)
  • Kolegija
  • Diana
  • Civilinė sauga: Asmeninės ir kolektyvinės apsaugos priemonės
    10 - 3 balsai (-ų)
Civilinė sauga: Asmeninės ir kolektyvinės apsaugos priemonės. (2019 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/civiline-sauga-asmenines-ir-kolektyvines-apsaugos-priemones.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 29 d. 21:12
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo