Civilinė sauga ir gelbėjimo struktūra


Civiline sauga referatas. Civiline sauga skaidres. Civilinė sauga referatai. Civilinės saugos ir gelbėjimo sistemos funkcijos. Civilinės saugos pratybos. Civilinė ir darbo sauga referatas. Civilines saugos reiksme. Civilines saugos perspejimo signalai. Civilines saugos ir gelbejimo sistemos reiksme. Civiline sauga ir gelbejimo sistema referatas.

Civilinė sauga ir gelbėjimo sistemos struktūra,tikslai ir uždaviniai. Įvadas. Lietuvos respublikos civilinės saugos ir gelbėjimo sistema. Civilinės saugos departamento funkcijos ir struktūra. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento funkcijos ir struktūra. Vidinė komunikacija departamentuose. Išorinė departamentų komunikacija. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedas. Civilinės saugos departamento struktūra. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento struktūra.

Šiuo metu Civilinės saugos departamentas yra atsakingas už vadovavimą civilinės saugos ir gelbėjimo sistemos veiklai, ekstremalių situacijų prevencijos organizavimą, valstybės pasirengimo civilinės saugos užduotims įgyvendinti ekstremalių situacijų atvejais taikos ir karo metu planavimą, valstybės institucijų ir ūkio subjektų veiklos koordinavimą civilinės saugos srityje. Teritorinės civilinės saugos tarnybos šiuo metu pavaldžios apskričių administracijoms. Tačiau ekstremalių situacijų atveju minėtas departamentas ir apskričių administracijos neturi nei žmonių, nei techninių priemonių vykdyti gelbėjimo darbus. Realiai visus darbus taikos metu atlieka Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento padaliniai, kurie yra nuolatinės parengties sudėtinė civilinės saugos ir gelbėjimo sistemos dalis, negalinti operatyviai panaudoti valstybės rezerve esančių resursų.

Valdymo organizacinė struktūra rodo valdymo funkcijas atliekančių tarpusavyje susijusių vienetų sudėtį bei pavaldumą, todėl labai svarbu yra tinkamai parinkti struktūrą. Literatūroje yra nurodytos įvairios organizacijų struktūrų kūrimo teorijos. Tipinės organizacijos struktūra paprastai kuriama pagal klasikinę organizavimo teoriją, kuria vadovaujantis organizacijos struktūra kuriama iš viršaus žemyn. Pagal šią teoriją organizacija skirstoma į plačias veiklos sferas, vėliau keliamos konkrečios užduotys. Todėl organizaciją reikia dalinti horizontaliai į plačius blokus, pagal svarbiausias veiklos kryptis realizuojant strategiją. Esant būtinumui, nustatytų funkcijų ir uždavinių efektyviam įvykdymui organizacija toliau dalijama į smulkesnius padalinius. Priklausomai nuo organizacijos veiklos krypčių ir organizacijos rūšies (biudžetinės, visuomeninės, individualios ir t.t.) valdymas organizacijose grindžiamas atitinkamai hierarchiniu, subordinacijos principais ir panašiai.

Kalbant apie Civilinės saugos departamento organizavimo ir veiklos pagrindus, būtina atkreipti dėmesį į pagrindines jo atliekamas funkcijas, kurios yra:

2. Rengia valstybinių civilinės saugos pratybų planus, organizuoja šias pratybas ir joms vadovauja.

5. Esant valstybinio lygio ekstremaliai situacijai organizuoja Ekstremalių situacijų valdymo centro darbą.

11. Perspėja ir informuoja apie gresiantį valstybės masto pavojų esant ekstremaliai situacijai.

13. Pagal kompetenciją metodiškai vadovauja apskričių viršininkų administracijų civilinės saugos departamentams (skyriams).

Apibendrinant nurodytas Civilinės saugos departamento funkcijas galima daryti išvadą, kad minėta institucija valstybės mastu tik perspėja, informuoja, planuoja, rengia, organizuoja, kontroliuoja ir koordinuoja. Šių funkcijų atlikimui yra suformuotas valdymo aparatas. Esama Civilinės saugos departamento struktūra pateikiama 1 priede.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (1903 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vitalik
  • Civilinė sauga ir gelbėjimo struktūra
    10 - 1 balsai (-ų)
Civilinė sauga ir gelbėjimo struktūra. (2011 m. Vasario 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/civiline-sauga-ir-gelbejimo-struktura.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 20:40
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo