Civilinė sauga


Civiline sauga referatas. Civilinės saugos struktūra. Civilinės saugos referatas. Civiline sauga referatai. Priešgaisrinės ir civilinės saugos ir gelbėjimo sistema lietuvoje. Civilinės saugos sistema lietuvoje. Civilines saugos struktura ir funkcijos. Civilines saugos referatai. Civilinės saugos departamento istorija. Zmogaus sauga savokos.

Lietuvos respublikos civilinės saugos ir gelbėjimo sistema. Civilinės saugos departamento funkcijos ir struktūra. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento funkcijos ir struktūra. Vidinė komunikacija departamentuose.

Xx a. Į žmonijos istoriją įėjo ne tik kaip kosmoso užkariavimo ir atomo panaudojimo taikingiems bei karo tikslams pradžia, bet ir kaip neregėto masto karų, katastrofų, gaivalinių nelaimių laikas. Žmonės sukūrė tiek įvairių ginklų, pavojingų medžiagų bei technologijų, kad kyla reali grėsmė tolesnei žmonijos būčiai. Turint galvoje suminėtus pavojus žmogui ir aplinkai, visuomenė turi būti tinkamai pasiruošusi. Todėl Lietuvai, atgavus nepriklausomybę ir siekiant politiškai bei ekonomiškai įsitvirtinti pasaulyje, buvo būtina sukurti vientisą civilinės saugos sistemą.

Civilinės saugos sistemos kūrimas prasidėjo 1991-09-18 Lietuvos respublikos vyriausybės nutarimu. Tam tikslui Lietuvoje 1991-11-23 buvo patvirtinta civilinės saugos sistema. 1996-12-19 priimtame Lietuvos respublikos nacionalinio saugumo pagrindų įstatyme buvo suformuluota civilinės saugos sąvoka. Praėjus daugiau nei septyneriems metams, 1998-12-15 buvo priimtas Lietuvos respublikos civilinės saugos įstatymas, kuriame civilinės saugos sąvoka praplečiama. Ji įvardijama kaip civilinė krašto apsaugos funkcija, apimanti valstybės institucijų, vietos savivaldos vykdomųjų institucijų, visų ūkio subjektų, visuomeninių organizacijų bei gyventojų pasirengimą ekstremalioms situacijoms ir veiksmus joms susidarius, visų valstybės išteklių panaudojimą gyventojams išgyventi, šalies ūkio gyvybingumui palaikyti, turtui ir aplinkai nuo susidariusios ekstremalios situacijos poveikio apsaugoti, aktyviai šiuose procesuose dalyvaujant piliečiams. Šiuo įstatymu įteisinta vientisa civilinės saugos ir gelbėjimo sistema, kurią sudaro vyriausybinės, ministerijų, apskričių ir kitos valstybės valdymo institucijos.

Vadovaujantis civilinės saugos įstatymu civilinės saugos ir gelbėjimo funkcijų atlikimas pavedamas ne tik krašto apsaugos ministerijai, bet ir kitų struktūrų padaliniams, todėl civilinės saugos ir gelbėjimo sistemoje būtina efektyvi ir tinkamai parinkta komunikacija.

Kadangi didžiausias vaidmuo civilinės saugos ir gelbėjimo sistemoje atitenka priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie vrm ir civilinės saugos departamentui prie kam, toliau darbe nagrinėsiu būtent šių organizacijų struktūras ir komunikaciją. Tačiau prieš tai trumpai aptarsiu tipinės organizacijos struktūrą.

Organizacija yra žmonių kolektyvas, sudarytas ar susidaręs tam tikrai veiklai ar darbui bei turintis tikslus ar misiją. Vienas svarbiausių organizacijos bruožų yra jos struktūra. Valdymo struktūra – tai organizuotų valdymo funkcijų sistema.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1718 žodžiai)
  • Kolegija
  • Civilinė sauga
    10 - 1 balsai (-ų)
Civilinė sauga. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/civiline-sauga.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 02:12
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo