Civilinė teisė: paveldėjimas


Paveldėjimo teisė. Paveldėjimo samprata. Palikimo atsiradimas. Paveldėjimo teisiniai santykiai. Paveldėjimo teisinių santykių sudėtis. Subjektai. Įpėdiniai. Asmenys, neturintys teisės paveldėti. Dalykas. Paveldėjimo pagrindai. Oficialieji. Asmeniniai. Sutuoktinių paveldėjimas. Palikimo priėmimas ir atsakomybė. Palikimo perėjimas valstybei, kai. Paveldėjimo teisės principai. Teismų praktika.


Palikėjas – tik fizinis asmuo ir jis palikėju tampa tik miręs. Juridinis asmuo negali būti palikėju. Įpėdinis – asmuo, kuris paveldi mirusio asmens turtą. Įpėdiniai gali būti fiziniai, juridiniai asmenys ir valstybė.

Palikimo priėmimas. Įpėdinis palikimą priima visą arba jo atsisako irgi viso. Neleidžiama priimti dalies palikimo, o kitos dalies atsisakyti. Atsisakymas ar priėmimas yra galutiniai. Juos galima ginčyti tik teismo tvarka pagal CK 1.91 str. Palikimas turi būti priimtas per tris mėnesius nuo jo atsiradimo dienos. Nustatytą palikimui terminą teismas gali pratęsti, jeigu pripažįsta, kad terminas praleistas dėl svarbių priežasčių. Visiškai veiksnus įpėdinis pats priima palikimą. Nepilnamečiai nuo 14 iki 18 metų palikimą priima patys tėvų ar globėjų sutikimu ir apie tai informuoja vaiko teisių apsaugos instituciją.

Pareiškėjas prašo pavesti antstoliui pakeisti 2011-05-20 turto apyrašą, iš šio apyrašo išbraukiant 6.2.-6.3. punktuose nurodytą turtą, neįeinantį į palikimo sudėtį (0,51 ha ir 3,95 ha žemės ūkio paskirties žemės sklypai). Nurodo, kad notarė, patikrinusi gautą turto apyrašą, pastebėjo, kad apyrašo 6.2.-6.3. punktuose nurodytas turtas nepriklausė mirusiam pareiškėjo tėvui V. Z., kadangi šis turtas buvo įgytas jo sutuoktinei V. B. Z atkūrus nuosavybės teises į šį turtą. Teismas nutarė pavesti antstoliui, pareiškėjo M. Z., pasirinkimu per vieną mėnesį pakeisti palikėjo V. Z., 2011-05-20 sudarytą turto apyrašą, iš šio apyrašo išbraukiant 6.2.-6.3. punktuose nurodytą turtą, neįeinantį į palikimo sudėtį.

  • MS PowerPoint 166 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (1487 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Civilinė teisė: paveldėjimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Civilinė teisė: paveldėjimas. (2018 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/civiline-teise-paveldejimas.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 25 d. 10:39
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!