Civilinės atsakomybės draudimas Lietuvoje referatas


Daudimo referatas. Civilinės atsakomybės draudimas Lietuvoje.


Darbdavio civilinės atsakomybės draudimas turi privalumų ir trūkumų.

Pastaruoju metu daugelis įmonių atsisako šio draudimo, kadangi „Sodra“ pagal LR nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymą Nr. VIII-1509 (1999 m.) prisiėmė kompensacijas už nelaimingus atsitikimus darbo metu (tarp jų ir dėl darbdavio kaltės).

Veikla (veiksmas, neveikimas), tapusi faktiniu pagrindu reikalauti atlyginti nuostolius,turi būti atlikta draudimo sutarties galiojimo metu ir draudimo teritorijoje.

Draudėjas turi stengtis daryti viską, kad nesukeltų žalos kitiems asmenims. Jei atsitinka toks įvykis, dėl kurio draudėjui gali būti pareikšta pretenzija ar ieškinys, draudėjas privalo apie tai pranešti draudikui. Jeigu pretenzija pareikšta ar priimta nutartis nagrinėti bylą teismo posėdyje, draudėjas privalo apie tai pranešti draudikui. Be draudiko sutikimo draudėjas negali pripažinti jam pateiktų reikalavimų, išskyrus neatidėliotiną pagalbą nukentėjusiajam. Jeigu trečiojo asmens ieškinio pagrindu teisme buvo iškelta byla, draudėjas suteikia draudiko atstovui įgaliojimus dalyvauti teismo procese kaip draudėjo atstovui.

Draudiminis įvykis – draudimo sutarties galiojimo metu i draudimo teritorijoje reikalavimo draudėjui pateikimas dėl draudėjo profesinės pareigos pažeidimo, padaryto vykdant profesinę veiklą, nurodytą prašyme ir draudimo liudijime. Veikla tapusi faktiniu pagrindu reikalauti atlyginti nuostoliu, turi būti atlikta draudimo sutarties galiojimo metu ir draudimo teritorijoje.

Vertindamos perimamą draudėjo profesinės civilinės atsakomybės rizik, draudimo įmonė atsižvelgia į:

Profesinių paslaugų užsakovui, tretiesiems asmenims pateikus draudėjui reikalavimą, draudėjas, kuriam pareikštas reikalavimas:

Neviršijant apskaičiuotos draudimo išmokos sumos, draudikui pereina regresinio reikalavimo teisė, kurią turi draudėjas, asmenims, dėl kurių veiklos draudėjas tapo atsakingas už nuostolius. Draudėjas be draudiko sutikimo negali atsisakyti regreso teisės asmenims, kitaip apriboti atsakomybę asmenų, dėl kurių kaltės kyla ar galėtų kilti draudėjo atsakomybė. Išimtis sudaro atvejai, kai toks atsisakymas ar kitas atsakomybės apribojimas netrukdo draudikui visiškai neviršijant draudimo sumos patenkinti savo regresinius reikalavimus. Draudėjas turi perduoti dokumentus, patvirtinančius reikalavimą skolininkui, taip pat teises, užtikrinančias tą reikalavimą, išskyrus atvejus, kai draudimo sutartyje nustatoma franšizės ir/ar draudimo išmokos suma yra mažesnė negu nuostolio ir išlaidų, susijusių su reikalavimo nagrinėjimu ir atsikirtimu, suma.

 • Draudimas Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Deividas
 • 14 puslapių (2127 žodžiai)
 • Kolegija
 • Daudimo referatai
 • Microsoft Word 83 KB
 • Civilinės atsakomybės draudimas Lietuvoje referatas
  10 - 7 balsai (-ų)
Civilinės atsakomybės draudimas Lietuvoje referatas. (2016 m. Sausio 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/civilines-atsakomybes-draudimas-lietuvoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 06:28