Civilinės darbo saugos projektinis darbas Darbų saugos ir sveikatos organizavimas UAB „Doleta“


Įvadas. Įmonės pristatymas. Įmonės vidaus tvarkos taisyklės. Brigadininko pareigybės nuostatai. Darbuotojų darbo grafikas. Laiko apskaitos žiniaraštis. Darbuotojo asmeninių apsaugos priemonių apskaitos kortelė nr. Instruktavimo tvarka. Brigadininko saugos ir sveikatos instrukcija. Bendroji dalis. Profesinės rizikos veiksniai. saugos priemonės nuo jų poveikio. Darbuotojo veiksmai darbo metu. Darbuotojo veiksmai avariniais (ypatingais) atvejais. Darbuotojo veiksmai baigus darbą. Rūšiavimo padalinio instruktavimų registracijos žurnalas. Nelaimingo atsitikimo darbe aktas. Pažyma apie traumos sunkumą. Paaiškinimas. Nelaimingo atsitikimo bendrosios ekspertizės aktas. Išvados. Literatūra.

Temos aktualumas. Saugi ir sveika darbo aplinka aktuali tiek darbuotojui, tiek ir darbdaviui. Šiuolaikiniai įstatymai, ir ypač darbo kodeksas, kuria kuo palankesnes sąlygas dirbti ir sutelkią didžiulį dėmesį į tai kokie veiksniai supa darbo vietą tam, kad kiekvienas žmogus galėtų dirbti saugiai ir jo neišnaudojant. Valstybė skatindama saugų ir sveiką darbą aktyviai prižiūri kiekvieną įmonę, dėl šios priežasties vadovai yra suinteresuoti patenkinti visus darbo sąlygų reikalavimus, kad jų verslas nenukentėtų nei iš finansinės, nei iš prestižinės pusės. Kadangi darbo sąlygos ir normos yra neatskiriamos nuo pačio darbo, kiekvienas žmogus privalo žinoti kokiomis sąlygomis jis gali ir turi dirbti, o kokiomis ne, kaip darbuotojas turi elgtis, kad nepakenktų savo ir kitų asmenų sveikatai bei materialiam turtui. Dėl šios priežasties darbo sauga yra aktuali kiekvienam dirbančiam asmeniui.

Savarankiško darbo tikslas – išanalizuoti sugalvotos įmonės darbų saugos ir sveikatos organizavimą.

Atliekamo darbo uždaviniai :

Išanalizuoti sugalvotos įmonės veiklą

Sudaryti ir patvirtinti vidaus tvarkos taisykles, pareigybių nuostatus bei darbo saugos ir sveikatos instrukcijas pasirinktam darbuotojui.

Išskirti darbų saugos ir sveikatos instruktavimo funkciją.

Nurodyti su nelaimingu atsitikimu darbe susijusius dokumentus.

Darbo metodai. Darbas atliekamas remiantis darbo kodeksu ir kitais Lietuvos Respublikos įstatymais.

Įmonės ir struktūrinių padalinių vadovai: įmonės direktorius Miindaugas Skurdžas, rūšiavimo padalinio vadovas Jauozas Aukščiūnas, gamybos padalinio vadovas Virgimijus Kurtovas.

Atstovai saugai ir sveikatai: darbuotojo atstovas saugai ir sveikatai Aida Ardaravičienė, darbdavio atstovas saugai ir sveikatai Evaldas Rupeikis.

Vykdydama savo veiklą įmonė vadovaujasi Darbo kodeksu ir kitais Lietuvos Respublikos įstatymais. Darbuotojai dirba pagal įmonėje priimtas vidaus tvarkos taisykles, kurios atitinka visus darbo kodekso reikalavimus:

1.1.2. visi darbininkai (įskyrus sargus kurie budi visą parą dvi darbo dienas per savaitę) paprastai, per parą dirba aštuonias darbo valandas nuo pirmadienio iki penktadienio;

1.1.3. esant butinybei gali prireikti dirbti šeštadieniais, jei gamyba veluoja;

1.1.4. darbininkai turi pusės valandos trukmės pietų pertrauka, kuri nėra priskiriama darbo laikui.

1.2.2. pietų pradžia - 12h, pabaiga 12:30h, pietų pertrauka nepriskiriama darbo laikui;

2. Pamaininių darbuotojų (taip pat ir brigadininkų) darbo valandų išdėstimas:

2.1.2. pietauja nuo 10:00 h iki 10:30 h;

2.2.1. darbą pradeda pasibaigus pirmos pamainos laikui, tai yra nuo 14:00 h;

2.2.2. pietauja nuo18:30 h iki 19:00 h;

2.3.1. dirba naktinėje pamainoje, darbą pradeda nuo 23 h;

2.3.2. pietauja nuo 3 h iki 3:30 h;

2. Atvykęs į darbą darbuotojas privalo, prisistatyti padalinio vadovui ir susipažinti su dienos paskirtu darbu.

3. Atėjęs į darbo vietą darbuotojas privalo, įsitikinti ar darbo vieta yra tinkamai paruošta tolimesniam darbui.

4. Darbo metu darbuotojas privalo laiku atlikti nurodytą darbo užsakymą pagal nurodytą darbo grafiką.

5. Brigadininkas privalo, jam paskirtą pamainą supažindinti su padalinio vadovo duotais užsakymais bei paskirstyti darbus savo pamainai.

6. Brigadininkas privalo, prižiūrėti savo darbuotojų komandą, kad jie dirbtų tinkamai ir laikytųsi darbo saugos ir sveikatos taisyklių.

7. Darbuotojas privalo savo pamainą aprūpinti darbo ir saugos priemonėmis.

8. Brigadinkas privalo atsakingai atlikti darbą ir humaniškai elgtis su paskirta pamaina.

9. Esant gedimui, darbuotojas privalo pranešti apie tai budinčiam mechanikui arba imtis kitų sveikatai ir saugai nepavojingų veiksmų, kad sutvarkytų nesklandumus.

10. Pasibaigus pamainos darbo laikui, brigadinkas privalo apžiūrėti darbo vietą, ją sutvarkyti ir palikti saugią ir tvarkingą kitai pamainai.

Gaminiai nuo 5 kg iki 100 kg.

Darbuotojas neturiu patirti streso darbe, ar būti kitaip pchiškai žalojamas. 2005-02-24, Nr. V-699/A1-241 “Dėl psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimo“ 2str. 5.2p.

Įmonė naudojasi techiškai tvarkingomis darbo priemonėmis, atitinkančiomis darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus.

Apsauginiai skydai, įspėjimai.

Įmonėje dirbantys asmenys, nepriklausomai nuo užimamų pareigų, privalo laikytis įmonėje nustatytų darbų saugos ir sveikatos reikalavimų.

Naujai nustatyta darbų saugos ir sveikatos instruktavimo tvarka įsigalioja nuo 2012-10-01.

  • Microsoft Word 86 KB
  • 2015 m.
  • 32 puslapiai (4884 žodžiai)
  • Kolegija
  • Renatas
  • Civilinės darbo saugos projektinis darbas Darbų saugos ir sveikatos organizavimas UAB „Doleta“
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Civilinės darbo saugos projektinis darbas Darbų saugos ir sveikatos organizavimas UAB „Doleta“. (2015 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/civilines-darbo-saugos-projektinis-darbas-darbu-saugos-ir-sveikatos-organizavimas-uab-doleta.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 15:59
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo