Civilinės ir darbo teisės taikymas


Dažnai susiduriame su valstybinėmis įstaigomis, taigi turėtume daugiu žinoti apie valstybės tarnautojus, jų materialinę atsakomybę ir tai yra svarbu ne vien tam, jog žinotume savo teises, bet ir savo pareigas valstybei. Valstybės tarnautojai (vėliau vadinama VT)- ypatinga socialinė grupė, kurios specifiką lemia valstybės tarnybos paskirtis ir visuomeninis reikšmingumas. Su valstybės tarnautojais darbo sutartys nesudaromos. Todėl Pagal Valstybės tarnybos įsakymą darbo santykius ir socialines garantijas reglamentuojantys įstatymai bei kiti teisės aktai valstybės tarnautojams taikomi tiek, kiek jų statuso ir socialinių garantijų nereglamentuoja šis įstatymas.

Valstybės institucija atlikus neteisėtą veiksmą, turėtų panaikinti neteisėtą veiklą ir atlyginti žalą tretiesiems asmenims, taip pat turėtų būti pradėtas tarnybinio nusižengimo tyrimas ieškant kaltininkų, bei regreso teisės naudojimas siekiant, kad žalą padaręs asmuo padengtų visas išlaidas kurias patyrė institucija dėl jo kaltės.

Vadovaujantis Civilinio kodekso 6.280 str. valstybė regreso teisę į valstybė tarnautoją gali įgyvendinti tiek darbuotojui einant valstybės tarnauto pareigas tiek pasibaigus valstybės tarnybos santykiams tarp institucijos ir valstybės tarnautojo. Darbuotojai nesutinkantys su nuosprendžiu turi teisę kreipimasis į teismą, tada būna sustabdomas žalos atlyginimo išieškojimas.

  • Microsoft Word 216 KB
  • 2016 m.
  • 7 puslapiai (2076 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Civilinės ir darbo teisės taikymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Civilinės ir darbo teisės taikymas. (2014 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/civilines-ir-darbo-teises-taikymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 12:57
×