Civilinės saugos klausimynas su atsakymais


Dėmesio visiems ! Radiacinis pavojus ! Cheminis pavojus ! Katastrofinis užtvindymas ! Potvynio pavojus ! Uragano pavojus ! Oro pavojus ! Oro pavojaus atšaukimas !


Kam skirtos dujokaukės, kaip jos skirstomos? Kam skirti respiratoriai? Kokios yra odos apsaugos priemonės? Dujokaukės skirtos kvėpavimo takų apsaugai. Jos skirstomos į filtruojančias ir izoliuojančias. Filtruojančios dujokaukės skirstomos į pramonines ir civilines. Respiratoriai skirti asmeniškai naudotojų kvėpavimo organų apsaugai tiek nuo kietųjų (dulkių ir dūmų), tiek nuo skystųjų dalelių (skystų medžiagų purslų ir aerozolių). Respiratoriai skirti vienkartiniam naudojimui. Odos apsaugos priemonės – tai hermetiniai, filtruojantys apsauginiai rūbai ir kt. Kaip parankinės odos apsaugos priemonės gali būti naudojami ir gamybiniai rūbai: striukės, kelnės, kombinezonai, chalatai su kapišonais, lietpalčiai, apsiaustai, žieminiai rūbai, guminiai batai, kaliošai (blogiausiu atveju odinė ar iš odos pakaitalų pagaminta avalynė), guminės, odinės pirštinės (blogiausiu atveju – brezentinės).

Kokios yra ekstremalių situacijų rūšys ir jų priežastys? Gamtinės (geologiniai reiškiniai, stichiniai ir katastrofiniai meteorologiniai reiškiniai, stichiniai ir katastrofiniai hidrologiniai reiškiniai, pavojingos užkrečiamosios žmonių ligos protrūkiai, vabzdžių antplūdžiai, augalų ligos), techninės (įvairių techninių priemonių ar technologinių procesų sutrikimai, pvz. elektros energijos, dujų, vandens tiekimo sutrikimai), ekologinės (aplinkos oro, vandens, dirvožemio, grunto užteršimas cheminėmis, biologinėmis ir radioaktyviomis medžiagomis ar kitoks aplinkai padarytas poveikis), socialinės (įvykiai, susiję su tyčine, nusikalstama žmonių veika, nevaldoma žmonių minia, įvykiais pasienio ruože).

Kaip nustatoma ekstremali situacija? Kai ekstremaliojo įvykio neigiamas poveikis (padariniai) išplinta už įvykio ribų, ir susidariusi padėtis sukelia ar gali sukelti gyventojų žūtį, sužalojimą, staigų didelį pavojų gyventojų gyvybei ar sveikatai, turtui, aplinkai, padaryti kitos žalos.

Kas skelbia ir atšaukia ekstremaliąją situaciją savivaldybėje ir valstybėje? Savivaldybėje: savivaldybės administracijos direktorius (išleidžia įsakymą, kuriuo skelbia toje savivaldybėje savivaldybės lygio ektremaliąją situaciją, gavęs pasiūlymą skelbti ekstremalią situaciją iš Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos, kuri gauna informaciją apie situaciją ir grėsmes iš įvykio vietos; kai situacija normalizuojasi, administracijos direktorius išleidžia įsakymą, kuriuo atšaukia ektremalią situaciją). Valstybėje: sprendimą skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją priima Lietuvos Respublikos Vyriausybė, gavusi LRV Ekstremaliųjų situacijų komisijos pasiūlymą, kai ekstremaliosios situacijos padarinių išplitimo ribos viršija trijų savivaldybių teritorijų ribas.

15. Kas yra potvyniai, poplūdžiai, katastrofinis užtvindymas, kokios jų priežastys ir padariniai? Potvynis – stichinė nelaimė, sukelta staigaus vandens pertekliaus. Pagrindinės priežastys, sukeliančios potvynius – intensyvaus sniego tirpsmo vandenys, stiprus ilgalaikis lietus (sukelia lietaus poplūdžius), ledų sangrūdos, grunto nuošliaužos. Katastrofiniai užtvindymai (kai užliejama 30 000 ha teritorija) gali kilti sulūžus užtvankų hidrotechniniams įrenginiams, stipriai vandens srovei išgraužus užtvankų pylimus. Potvynių, poplūdžių, užtvindymų padariniai – užliejamos didelės teritorijos, sugriaunami pastatai, statiniai, žūva žmonės, suardomi keliai, padaroma žala energetikos ūkiui, sutrikdomas normalus vietos gyventojų gyvenimas.

  • Sauga Konspektas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (2545 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Giedre
  • Civilinės saugos klausimynas su atsakymais
    10 - 2 balsai (-ų)
Civilinės saugos klausimynas su atsakymais. (2016 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/civilines-saugos-klausimynas-su-atsakymais.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 00:20
×