Civilinės teisės 1 atsiskaitymo klausimai ir atsakymai


Kas yra civilinė teisė. Kada baigiasi perįgaliojimas. Įgaliojimas pasibaigia. Bendras ieškinio senaties terminas. Termino sąvoka. Terminai skirstomi į įgyjamuosius , naikinamuosius ir atnaujinamuosius. Negaliojančių sandorių rūšys Negaliojantys sandoriai yra dviejų rūšių. Kas yra emancipacija Emancipacija. Juridinių asmenų reorganizavimo būdai. Kokie yra sutrumpinti ieškinio senaties terminai. Kokie yra civilinės teisės šaltiniai. Civilinės teisės objektai Civilinių teisių objektai. Kas yra sandoris. Kas yra atstovavimas Atstovavimas. Įgaliojimų rūšys Įgaliojimas. Koks įgaliojimas yra specialusis. Kokios yra atstovavimo rūšys. Savanoriškas ir būtinasis. Įgaliojimų terminai. Notaro tvirtinami įgaliojimai. Supaprastinti įgaliojimai. Kas yra prokūra. Kokia yra juridinių asmenų steigimo tvarka. Juridinio asmens veiksnumas Juridinio asmens veiksnumas. Juridinio asmens organai. Juridinio asmens filialas. Kokios atsiranda pasekmės pripažinus sandorį negaliojančiu. Kokios yra sandorių rūšys Sandoriai gali būti skirstomi pagal tai , kiek asmenų išreiškia savo valią. Atlygintini ir neatlygintini sandoriai. Konsensualiniai ir realiniai sandoriai. Kauzaliniai ir abstraktūs sandoriai. Įprastiniai ir sąlyginiai sandoriai.


Įgyjamasis - terminas, kuriam pasibaigus atsiranda (įgyjama) tam tikra civilinė teisė ar pareiga.

1)niekiniai. Sandoris gali būti laikomas niekiniu tik tada, kai yra įstatymų nustatyti pagrindai. Niekiniai yra tokie sandoriai, kurie pažeidžia teisės normų reikalavimus.

2)nuginčijami. Nuginčijamą sandorį pripažinti negaliojančiu gali tik teismas suinteresuoto asmens reikalavimu. Nuginčijami sandoriai pažeidžia tik tas teises, kuriomis disponuoja atitinkami asmenys.

2) Abstraktūs - laikome tokius sandorius, kuriuose nenurodytas jo pagrindas (vekselis).

2) Sąlyginiai – sandoriai, kurie priklausomi nuo tam tikrų sąlygų buvimo ar nebuvimo.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1713 žodžiai)
  • Toma
  • Civilinės teisės 1 atsiskaitymo klausimai ir atsakymai
    10 - 2 balsai (-ų)
Civilinės teisės 1 atsiskaitymo klausimai ir atsakymai. (2016 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/civilines-teises-1-atsiskaitymo-klausimai-ir-atsakymai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 01:47
×