Civilinės teisės koliokviumas


Administracines teises koliokviumas. Asmeniniai neturtiniai santykiai. Civilines teises praktikumas atsakymai. Civilines teises kolis. Civilines teises kolio atsakymai. Kolis is fiziniu asmenu. Civiline teise koliokviumas. Civilinės teisės koliokviumas bendroji dalis. Koliokviumai is tarptautines teises. Civilines teises praktikumo atsakymai.

Civilinė teisė kaip tiesės šaka. Civilinės teisės šaltiniai. Civilinių teisių objektai. Teisiniai santykiai. Terminai, ieškinio senatis. Civilinių teisių įgyvendinimas ir gynimas. Sandorių samprata ir forma. Fiziniai asmenys. Atstovavimas. Daiktinė teisė. Prievolinių teisė. Prievolių pasibaigimas.

Pozityvioji teisė-visų tam tikros valstybės nustatytų ar sankcionuotų taisyklių sistema reguliuojanti vastybės jos institucijų fizinių asmenų jų kolektyvų tarpusavio santykius taip pat jų santykius su valstybe. Pozityvioji teisė skirstoma į viešają ir privatinę. Viešajai teisei priskiriamos konstitucinės, administracinės finansinės, baudžiamosios teisės šakos taip pat viešoji tarptautinė teisė, privatinei-civilinė, prekybinė, darbo, agrarinė ir tarptautinė teisė. Viešoji teisė gina valstybės, o ptivatinė-privačių asmenų interesus.

Pagrindinis teisinio santykio reguliavimo dalykas yra turtiniai santykiai. Yra asmeniniai neturtiniai santykiai nesusiję su turtiniaiteisės funkcija-tai jos poveikis vaidmuo paskirtis itvirtinant organizuojant bei vystant visuomeninius santykius. Svarbiausios funkcijos reguliavimo ir apsauginė. Civilinėje teisėje reguliavimo funkcijai didesnis dėmesys, jos paskirtis-teisiškai veikti susiklosčiusius santykius. Skiriamos dvi rūšys: statiška ir dinamiška.

Civilinė teisė nuo kitų teisės šakų atribojama pagal reguliavimo dalyką, atsižvelgiant į reguliavimo metodo ypatumus.

Pirminis civilinės teisės sisemos elementas yra norma. Civilinės teisės institutas – tai tam tikra civilinės teisės normų grupė, reguliujanti santykinai savarankišką visuomeninių santykių sistemą. Civilinės teisės pošakis – tai keli pagal reguliavimo dalyką vienarūšiai tarpusavyje susiję civilinės teisės institutai, sudarantys santykinai savarankišką civilinės teisės sistemos dalį.

Civiliniai teisiniai santykai klasifikuojami į turtinius ir neturtinius. Turtiniai tai santykiai atsirandantys dėl daikto ar turto, neturtiniai santykiai tai santykiai atsirandantys dėl kūrybos rezultatų asmeninių neturtinių gėrybių neaskiriamų nuo asmens. Turtiniai dar skirstomi į nuosavybės teisinius santykius ir prievolinius teisinius santykius. Neturtiniai yra rušių: asmeniniai neturtiniai, neturtiniai atsirandantys dėl kūrybinės veiklos, organizaciniai teisniai santykiai.

Teisiniai santykiai-tai teisės normomis sureguliuoti visuomeniniai santykiai kurių dalyviai turi valstybės garantuotas subjektines teises ir teisines pareigas.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (2174 žodžiai)
  • Civilinės teisės koliokviumas
    10 - 2 balsai (-ų)
Civilinės teisės koliokviumas. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/civilines-teises-koliokviumas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 16:53
×