Civilinės teisės principai (2)


Seminaras Civilinės teisės principai. Subjekto lygiateisiškumo principas. Nuosavybės neliečiamumo principas. Sutarties laisvės principas. Nesikišimo į privačius santykius principas. Teisėtų lūkesčių principas. Teisinio apibrėžtumo principas. Draudimo piktnaudžiauti savo teise principas. Visokeriopos civilinių teisių teisminės gynybos principas. Civilinių teisių įgyvendinimo principai. Asmenys pasinaudojo diskrecijos teise. Teismas turėtų bylą išspręsti juridinių asmenų naudai. Str. 2 dalis. Išspęskite ginčą. Ginčą turi laimėti Kazys. CK.


CT nustatyta daug prezumpcijų, kurios pateikia išankstinį kai kurių standartinių situacijų teisinį vertinimą

Tokios dispozicijos, kuriose suformuluojama elgesio taisyklė, bet paliekama galimybė santykio šalims elgtis savo nuožiūra. (pvz. CK 6.332)

Diskrecijos teisė – veikti savo nuožiūra. Diskrecijos teise galima naudotis tol kol nėra pažeidžiamos imperatyviosios teisės normos ir bendrieji teisės principai.

Įstatymu leidėjas elgesio taisyklei apibrėžti dažnai vartoja vertinamąsias sąlygas, kurių turinys kai kuriais atvėjais gali būti suvoktas skirtingai.

Teisės spragų užpildymo (CK 1.8 str. 2 d.) 8 seminaro klausimas.

Draudimo piktnaudžiauti savo teise principas – šis principas sieka apsaugoti civilines pareigas turinčią civilio teisinio santykio šalį nuo nesąžiningų ir nepagrįstų reikalavimų, kuriais kita šalis siekia nepatenkinti savo interesą, o turi tikslą sutrukdyti, kito asmens normalią gyvenimo tėkmę, pakenkti verslo konkurentui siekdamas jo bankroto.

Visi principai išplaukia iš KT, principai negali vieni kitiems prieštarauti, o tik papildo vieni kitus.

Yra dvi sąžiningumo pusės - objektyvioji ir subjektyvioji. Objektyvioji pusė yra susijusi su aukščiau minėtu protingo, teisingo, apdairaus, sąžiningo, atidaus ir rūpestingo asmens etalonu - bonus pater familias. Praktiškai tai reiškia, kad sąžiningas žmogus turi veikti kaip etalonas, t.y. kilus gaisrui, imtis priemonių jam gesinti ir gelbėti savo turtą, o ne stebėti gaisrą ir nesiimtų jokių priemonių, tikintis gauti draudimo kompensaciją už sudegusį turtą, arba nepradėti derybų, neturint tikslo sudaryti sutarties ir pan.

Kaip Teismas turėtų išspręsti šią bylą? Kaip Teismas turėtų išspręsti šią bylą? Asmenys pasinaudojo diskrecijos teise. C.K 1.5 str. 2 dalis.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2817 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Civilinės teisės principai (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Civilinės teisės principai (2). (2017 m. Rugsėjo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/civilines-teises-principai-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 03:33
×