Civilinės teisės principai konspektas


Civilinės teisės principai. Civilinės teisės principų samprata. Civilinės teisės principai susiję su civil. Teisės objektu ir metodu. Objektas parodo. Metodas parodo –. O principai –. Metodas reikšmingesnis civil. Teisinių santykių formai , o principai – jų turiniui. Bendrųjų civil. Pagal sąveikos ryšius ir funkcijas civil. Teisės principus galima skirstyti į bendruosius į institucinius Pagrindinius civil. Teisės principus nuosavybės teisės liečiamumo sutarties laisvės Pagal turinį bendrieji civil. Teisės principai gali būti skirstomi į teisinio reglamentavimo principus CK. Str civilinių teisių įgyvendinimo principus CK. Str Bendrųjų civil. Teisės principų reikšmė. Teisės principų ir teisės normų konmkurencija. Teisės principai yra konstituciniai principai. Tokiu atveju turės būti taikoma specialioji teisės norma , o ne teisės principas. Civilinės teisės principų konkurencija. Vaidnama teisės principų pusiausvyra. Teisės principų funkcijos Civil. Principų funkcijų. Vadinasi , pakanka nurodyti dvi civil. Teisės principų funkcijas – reglamentavimo ir interpretavimo. Reglamentavimo funkcija – pagrindinė civil. Interpretavimo funkcija – ji pasireiškia ne tik aiškinant civil. Normas , bet ir jų pagrindu sudarytas sutartis , juridinių asmenų įstatus ir kitus teisinius dokumentus. Civilinių santykių teisinio reglamentavimo principai. Subjektų lygiateisiškumo principas Civil. Teisės subjektų lygiateisiškumas –. Todėl teisinis lygiateisiškumas nėra absoliutus. Nuosavybės neliečiamumo principas Nuosavybės neliečiamumo principas. Nuosavybės neliečiamumo principas nėra absoliutus. Sutarties laisvės principas. Nesikišimo į privačius santykius principas. Proporcingumo principas. Teisėtų lūkesčių principas. Teisinio apibrėžtumo principas. Įtvirtinantis 2 principines nuostatas Galioja tik įstatymų nustatyta tvarka paskelbti. Neveikia atgaline tvarka. Draudimo piktbaudžiauti savo teise principas. Piktnaudžiavimo teise pasekmės gali būti dvejopos. Visokeriopos civilinių teisių teisminės gynybos principas. Visokeriopo civil. Teisių gynimo principo esmė yra ta , kad. Civilinių teisių įgyvendinimo principai. Teisingumas , protingumas ir sąžiningumas yra neatsiejami , vienas kitą papildantys asmens tinkamo elgesio požymiai. Teisė remiasi. Sąžiningumo prezumpcija. Asmens kaltumo prezumpcija. Nebuvo tiek rūpestingas ir apdairus. Prontingumo principą. Teisingumas ir protingumas yra sąžiningumo esmė.

Teisės principų turinys yra kintantis. Tokią principų savybę lemia kintanti teisės paskirtis ir tikslai, atskleidžiantys kintančius atitinkamo laikmečio žmonių interesus ir jų santykį.

Pagal A.Vaišvilą, teisės principai – teisės esmės konkretėjimo, reiškimosi būdas.

Pagrind.teisės principus įtvirtina – Konstitucija. Ji taip pat įtvirtina ir pagrind.teises ir laisves.

Civilinės teisės principai – tai Konsitucijoje suformuluotos teisinės idėjos, apimančios svarbiausias soc.gėrybes, kuriomis remiasi įstatymų leidėjas civil.įstatymais reglamentuodamas privačius santykius, o institucijos ir asmenys taikydami ir kitaip įgyvendindami šiuos klausimus.

Civilinės teisės principai susiję su civil.teisės objektu ir metodu.

Objektas parodo – ką reguliuoja civil.teisė. Metodas parodo – kaip reguliuojami santykiai, o principai – kodėl pasirinktas toks reguliavimo būdas ir priemonės.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (1870 žodžiai)
  • Vilius
  • Civilinės teisės principai konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Civilinės teisės principai konspektas. (2015 m. Sausio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/civilines-teises-principai-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 10:06
×