Civilinės teisės šaltiniai konspektas


Išvardykite teisės šaltinius ir jų rūšis. Kurie iš jų pirminiai , kurie – antriniai. Lietuvos Respublikos civilinės teisės šaltiniai Teisės šaltinio samprata ir rūšys. Teisės doktrina civilinės teisės šaltinius skirsto į pirminius pagrindinius ir išvestinius antrinius . Pirminiai civilinės teisės šaltiniai. Antriniai civilinės teisės šaltiniai. Teismų praktikos vaidmuo formuojant teisę teisės taikymo aktais. Lietuvos Respublikos Konstitucija ir civiliniai įstatymai – civilinės teisės svarbiausieji šaltiniai. Civilinis kodeksas. Teismų praktikos reikšmė taikant ir tobulinant CT įstatymus. Civiliniai įstatymai ir poįstatyminiai teisės aktai. Poįstatyminiai aktai. Kiti civiliniai įstatymai. Teisės šaltinių rūšys.

Pirminiai civilinės teisės šaltiniai - tai įstatymų leidėjo priimtos ar sankcionuotos visuotinai privalomos elgesio taisyklės . Jam (įstatymų leidėjo priimtoms elgesio taisyklėms) priskirtini įstatymai plačiąja šio termino prasme - tai įstatymai ir poįstatyminiai aktai bei Lietuvos Respublikos Seimo ratifikuotos ir įsigaliojusios tarptautinės sutartys ir konvencijos. Prie pirmųjų civilinės teisės šaltinių taip pat priskiriami ir bendrieji civilinės teisės principai. Antrajam pogrupiui( t.y įstatymų liedėjo sankcionuotos visuotinai privalomoms elgesio taisyklėms),priskiriami papročiai, kurių taikymą reglamentuoja CK1.4 straipsnis.

Ši norma leidžia teisės taikymo procese netaikyti poįstatyminių teisės aktų, jei jie prieštarauja CK, o remtis atitinkamomis CK normomis.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (1093 žodžiai)
  • Universitetas
  • Elimod
  • Civilinės teisės šaltiniai konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Civilinės teisės šaltiniai konspektas. (2015 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/civilines-teises-saltiniai-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 09:52
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo