Civilinės teisės šaltiniai kontinentinėje ir anglosaksų teisės sistemose


Įvadas. Teisės šaltinio samprata. Teisės šaltinių grupavimas. Civilinės teisės šaltinių rūšys. Kontinentinės teisės tradicijos šaltiniai. Įstatymai. Papročiai. Bendrieji teisės principai. Teismo precedentas. Teisės doktrina. Anglosaksų (bendrosios) teisės tradicijos šaltinai. Anglijos teisinė sistema. Teismo precedentas. Įstatymai. Įstatymo ir jo kaip teisės šaltinio vaidmuo Anglijos teisėje. Konstitucija. Išvados. Literatūros sąrašas.

Visame pasaulyje yra skirtingų teisinių sistemų, kurių vienas iš svarbiausių skiriamųjų bruožų teisės šaltinis. Vienaip ar kitaip nacionalinės teisės sistemos prisideda ir prie Lietuvos teisinės sistemos kūrymo .Šio referato darbo tema apima dvi: kontinentinės ir anglosaksų sistemos teisės šaltinius ir šių šaltinių santykį su civiline teise. Tam kad galėtume įsigilinti į šiuos teisės šaltinius reikia susipažinti su atskirų valstybių nacionaline teisės tradicija, nes pagal tai galima apibūdinti teisės sistemoms būdingus bruožus- teisės šaltinius. Norint atskleisti kažkokių reiškinių santykį, pirmiausiai reikia pažinti pačius reiškinius , todėl labai svarbu yra įsigilinti į kontinentinės ir anglosaksų teisės sitemas, kad galetumė jas susieti su savąja civiline teise. Tuo remiantis kontinentinės ir anglosaksų teisinės sistemos šalyse sėkmingai veikiančius civilinės teisės institutus galima adaptuoti į savo šalies teisės sistemą taip ją praturtinant, efektyvinant ir tuo pačiu išvengiant tam tikrų problemų, kurios gali kilti kuriant visiškai naujas civilines teisės normas.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (2634 žodžiai)
  • Mokykla
  • Diana
  • Civilinės teisės šaltiniai kontinentinėje ir anglosaksų teisės sistemose
    10 - 3 balsai (-ų)
Civilinės teisės šaltiniai kontinentinėje ir anglosaksų teisės sistemose. (2014 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/civilines-teises-saltiniai-kontinentineje-ir-anglosaksu-teises-sistemose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:11
×