Civilinės teisės seminaras klausimai atsakymai


Civilines teises klausimai ir atsakymai. Kas gali įgyti subjektines teises. Kokiais kriterijais įstatymai sieja fizinio asmens veiksnumo atsiradimą. Kodėl yra skiriamos sąvokos “fizinio asmens teisnumas” ir “fizinio asmens veiksnumas. Klausimai is civilines teise. Klausimai apie teisnuma. Civilines teises seminaru konspektas. Ar gali buti apribotas fizinio asmens teisnumas. Civilinės teisės klausimai atsakymai. Civilinės teisės konspektas.

Kuo skiriasi sąvokos „fizinio asmens ” ir „fizinio asmens veiksnumas”? Kodėl yra skiriamos sąvokos „fizinio asmens teisnumas” ir „fizinio asmens veiksnumas”? Teisnumo ir subjektinės teisės santykis. Ar negimęs vaikas yra teisės subjektas? Ar gali asmuo turėti teisnumą, tačiau neturėti jokios subjektinės teisės? Ar gali iki įgydamas teisnumą fizinis asmuo įgyti subjektinę teisę? Fizinio asmens teisnumo atsiradimo ir išnykimo momentas. Fizinio asmens gimimo ir mirties momentai. Ar gali būti apribotas fizinių asmenų teisnumas? Kokiu pagrindu ir kaip? Užsieniečių ir asmenų be pilietybės teisnumas. Su kokiais kriterijais įstatymai sieja fizinio asmens veiksnumo atsiradimą? Nuo kada fizinis asmuo įgyja visišką veiksnumą? Nuo kada asmuo įgyja dalinį veiksnumą? Ar turi teisę asmuo, kurio veiksnumas yra apribotas, padovanoti nedidelės vertės jam priklausančius daiktus savo draugams? Kokius sandorius nepilnametis iki. Metų gali atlikti savarankiškai? Kokius - nuo. Iki. Metų? Kokiais atvejais fizinis asmuo gali būti pripažintas neveiksniu? Kokiais atvejais fizinio asmens veiksnumas gali būti apribotas? Kuo skiriasi fizinio asmens nuolatinė gyvenamoji vieta nuo gyvenamosios vietos? Kaip jos nustatomos ir kokia jų teisinė reikšmė? Ar asmuo gali turėti kelias nuolatines gyvenamąsias vietas? O kelias gyvenamąsias vietas? Ar privalo asmuo, pakeitęs savo gyvenamąją vietą, pranešti apie tai savo skolininkams ar kreditoriams? Kas registruoja civilinės būklės aktus? Kokios yra fizinio asmens pripažinimo nežinia kur esančiu sąlygos? Kokios teisinės pasekmės kyla? Kokios fizinio asmens paskelbimo mirusiu sąlygos? Ar galima paskelbti fizinį asmenį mirusiu, prieš tai nepripažinus jo nežinia kur esančiu? Kokios kyla teisinės pasekmės, paskelbus fizinį asmenį mirusiu? Kokios paskelbto mirusiu fizinio asmens atsiradimo pasekmės?

CTS dalyviai vadinami šio santykio subjektais. Tai asmenys, tarp kurių susiklosto CTS. Kiekvienas teisinis santykis klostosi tarp mažiausiai 2ų subjektų. CTS dalyviai yra tik žmonės. Tai gali būti arba pavieniai žmonės arba teisės nustatyta tvarka organizuotos žmonių grupės ar žmonių kolektyvai ( įmonės, valstybės ir savivaldybių įstaigos, kooperacinės bendrovės, visuomeninės organizacijos, partijos, valstybė ir savivaldybės). Žmonės, dalyvaujantys civilinėje apyvartoje kaip atskiri privatūs asmenys, vadinami fiziniais asmenimis. Teisės nustatyta tvarka organizuotos žmonių grupės ar kolektyvai- juridiniai asmenys.

Fizinis asmuo- žmogus, kuris pats ar per atstovus pagal įstatymą arba dėl įvykių (pvz, palikėjo mirties) turi ir gali įgyti teisių ir pareigų. Jis gali teises įgyvendinti, o pareigas vykdyti pats arba tai padaro jo atstovai pagal įstatymą (tėvai, globėjai). Galimybė būti teisių ir pareigų subjektu - teisinis subjektiškumas.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (2924 žodžiai)
  • Lina
  • Civilinės teisės seminaras klausimai atsakymai
    10 - 2 balsai (-ų)
Civilinės teisės seminaras klausimai atsakymai. (2012 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/civilines-teises-seminaras-klausimai-atsakymai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:45
×