Civilinio proceso principai


Sumarinis procesas. Kooperacijos principas. Kasacija civiliniame procese kursinis. Bylos dėl nedideliu ginco sumu. Civilinio proceso teises konspektai. Ekonomiskumo procesoprincipai. Civilinio proceso principų konspektai. Sumarinis civilinis procesas skaidres. Civilio proceso principai. Civilinio proseso principai.

Proceso koncentracija ir ekonomiškumas. Kooperacijos principas. Civilinio proceso principai. Bylinėjimosi išlaidos. Atskiros įrodymų rūšys. Nutartys. Kasacija. Proceso atnaujinimas. Sumarinis procesas. Teismo įsakymas. Dokumentinis procesas. Bylos dėl nedidelių ginčo sumų.

Naujovė: str. Proceso koncentracija ir ekonomiškumas ir str. Kooperacijos principas. Per seminarą nieko neužsirašiau. Aišku viena – šie principai yra naujojo cpk šerdis. Vytautas nekrošius tuo klausimu parašė visą veikalą.

Teismo aktyvumas. Jo ribos 159, 161, 225 str. 159 str. Pagrindinis. Darbo, šeimos ir ypatingos teisenos bylose teismas savo iniciatyva renka įrodymus.

šalių lygybės principas – teismas turi pasirūpinti, kad šalys iš tiesų būtų lygios – pasiūlo pasirūpinti, kad jos pasirūpintų atstovu. Teismas gali pareikalauti iš šalių, kad jos patikslintų reikalavimus, taip pat gali nžodiškumo principas. Jis derinamas su rašytiniu. Procesiniai dokumentai teismo posėdžio metu neskaitomi, nes šalis turi visus dokumentus iki posėdžio. Posėdyje skaitomi tik tie dokumentai, kurių šalys iki posėdžio negalėjo matyti.

Nepertraukiamo proceso principas. Atsarginis teisėjas. Jei pasikeičia teismo sudėtis ir šalys neprieštarauja, byla nagrinėjama toliau.

Teismingumas. Jei ieškinio kaina pasikeičia, pvz. , padidėja virš. 000,00 lt, byla iš apylinkės į apygardą.

Kuratorius 39 str. Tai teismo paskirtas atstovas ir jis kuratoriumi gali būti šalies giminaitis ir pan. , teismo paskirtas vienas iš advokatų, teikiančių tokias paslaugas.

Kita šalis prašo teismo paskirti kuratorių (būtent kita šalis turi papraštretieji asmenys nepareiškiantys savarankiškų reikalavimų. Draudimas trečiajam asmeniui veikti prieš šalį, kurios pusėje jis yra. Toks įrodymas nebus priimamas.

Ieškinys viešajam interesui apginti. Savarankiškas ieškinio dalykas – viešas interesas. Ieškovas – valstybė (prokuroras, vtat ir pan. ); gali būti valstybė + įmonė, pvz. Vaikai gali būti trečiaisiais asmenimis, kajuridinio asmens atstovas yra darbuotojas arba advokatas. instancijoje – darbuotojui nereikalaujamas teisinis aukštasis išsilavinimas, apeliacinėje – tik su teisiniu išsilavinimu.

Esmė – į teismą turi eiti teisininkas (juristas) ar advokatas. Šis procesas reikalauja profesionalų.

51 srt. d. Atstovas yra šalis. Neįdomu, gavo atstovaujamasis šaukimą ar ne. Teismas šaukimą siųs tik atstovui, o pastarojo pareiga informuoti atstovaujamąjį. Principas (užslėptas) toks – šalių į teismo posėdį netampyti.

Orderio nebelieka. Yra sutartis su advokatu, su kitais įgaliojimas. Teismui pateikiamas sutarties išrašas, patvirtintas advokatų tarybos yra privalomo atstovavimo (tik advokatai) numatyti ck, taip kasaciniai skundai turi būti pasirašyti advokato, o jei juridinio asmens, tai adteismo sudėtis.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (3624 žodžiai)
  • Civilinio proceso principai
    10 - 1 balsai (-ų)
Civilinio proceso principai. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/civilinio-proceso-principai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 10:28
×