Civilinio proceso teisės konspektai. Bylinejimosi išlaidų savoka reikšmė ir rušys


Civilinio proceso teise konspektas. Civilinio proceso konspektai. Islaidu rusys. Civilinio proceso rusys. Civilinio proceso teises konspektas. Bylinejimosi islaidu reiksme. Bylinejimosi islaidu rusys. Bylinejimosi islaidu samprata. Civilinio proceso konspektas. Bylinejimosi islaidu paskirstymo taisykles referatas.

Bylinėjimosi išlaidų sąvoka, reikšmė ir rūšys. Žyminis mokestis. Su bylos nagrynėjimu susijusios išlaidos. Valstybės teisinė pagalba. Bylinėjimos išlaidų paskirstymas šalims. Užstatas. Teismo nuobaudos. Teismo nuobaudų sąvoka, rūšys ir reikšmė.

Bylinėjimosi išlaidos – tai tam tikri turtiniai praradimai. Visų pirmą tuos praradimus patiria šalys ir t.y :

Taip pat išlaidas patiria ir liudytojai. Be šių išvardintų praradimus patiriančių šalių , liuditojų tam tikras išlaidas patiria ir valstybė:

bylinėjimosi išlaidomis padengiamos procesinių veiksmų atitikimo išlaidos;

Koks tiesioginis ryšys tarp bylinėjimosi terminų ir bylinėjimosi kaštų? Toks, kad trumpinant terminus – mažės ir kaštai.

Pareiga mokėti ieškoti kitų, neteisminių priemonių išspręsti konfliktą ( taikinamasis pobūdis).

Ypatingosios teisenos bylose – 100 litų, išskyrus kai kuriuos kitus atvejus kada numato CPK.

Esant proporciniam mokesčiui, svarbu tiksliai nustatyti ieškinio kainą. Kai ieškinys yra turtinio pobūdžio, ją būtina nurodyti ieškininiame pareiškime. Teisėjui visiškai nesunku patikrinti, ar ieškovas gerai apskaičiavo žyminį mokestį. Kai ieškovo nurodyta ieškinio kaina aiškiai neatitinka išieškomo turto vertės, tai tada ieškinio kainą nustato teisėjas. Jeigu išsprendus bylą, kai tikroji ieškinio kaina tampa aiški, nevisiškai sumokėtas žyminis mokestis sumokamas papildomai, na o jei jo įmokėta daugiau negu jam priklauso – permokėta suma grąžinama. Ieškinio kainai nustatyti gali būti skirima ekspertizė. Tai dažniausiai pastaiko tada, kai ginčo objektu esantis turtas yra specifinis ar neaiškios vertės, kurios be specifinių žinių nustatyti neįmanoma.

Pinigų išieškojimo bylose – pagal ieškomą sumą;

Jei ieškinį sudaro keli savarankiški reikalavimai – pagal bendrą visų reikalavimų sumą.

Jo įmokėta daugiau, negu reikia pagal galiojančius įstatymus;

Įstatyme yra numatyta, kokie dokumentai turi būti pateikti kaip įrodymai siekiant gauti valstybės teisinę pagalbą. O dokumentai yra tokie:

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (5341 žodžiai)
  • Universitetas
  • Giedra
  • Civilinio proceso teisės konspektai. Bylinejimosi išlaidų savoka reikšmė ir rušys
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Civilinio proceso teisės konspektai. Bylinejimosi išlaidų savoka reikšmė ir rušys. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/civilinio-proceso-teises-konspektai-bylinejimosi-islaidu-savoka-reiksme-ir-rusys.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 03:29
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo