Civilinio proceso teisės konspektas


Dėl apyrašo kreipiamasi i notarą. Testamento forma. Testamento rūšys. Testamentas turi atitikti reikalavimus. Paveldėjimo samprata. Paveldėjimo teisė. Paveldėjimo pagrindai. Palikimo priėmimas. Palikimo priėmimo terminas. Palikimo atsisakymo terminas. Palikimo atsiradimas. Palikimo atsiradimo vieta. Asmenys , galintys būti įpėdiniais. Paveldėjimo teisės principai. Asmenys , neturintys teisės paveldėti. Sutuoktinio paveldėjimo teisės praradimas. Paveldėjimo teisės ginčijimas. Antrinis įpėdinis. Įpėdinių pagal įstatymą eilės. Paveldėjimas atstovavimo teise. Sutuoktinių paveldėjimo teisė. Namų apstatymo ir apyvokos reikmenų paveldėjimas. Testamentinis veiksnumas. Testamento ar jo dalių negaliojimas. Testamento nuginčijimas. Testamento sudarymo sąlygos. Teisė į privalomąją palikimo dalį. Testamentu nepaskirtos turto dalies paveldėjimas. Kito asmens pasirašymas testamente. Asmeninio testamento perdavimas saugoti. Testamentų registras. Testamento paskelbimas. Testamento saugojimo terminas. Testamento panaikinimas , papildymas ir pakeitimas. Testamento sąlygos. Testamento vykdymas. Testatoriaus paskirto testamento vykdytojo teisės ir pareigos. Palikimo apyrašas. Palikimo valdymas ir jo trukmė. Testamento vykdytojo ataskaita. Testamento vykdytojo ar palikimo administratoriaus nušalinimas. Bendrojo sutuoktinių testamento sudarymas. Bendrojo sutuoktinių testamento panaikinimas ir negaliojimas. Perduoto saugoti testamento išreikalavimas. Palikimo pagal bendrąjį sutuoktinių testamentą atsisakymas. Įpėdinio , kuris priėmė palikimą pradėjęs turtą valdyti arba padavęs pareiškimą notarui , atsakomybė už palikėjo skolas. Palikimo priėmimas pagal turto apyrašą. Kreipimasis į teismą dėl palikimo administravimo. Neveiksnių ir ribotai veiksnių įpėdinių teisės į palikimą įgyvendinimas. Teisės priimti palikimą perėjimas. Įpėdinio , pradėjusio valdyti paveldimą turtą prieš atsirandant kitiems įpėdiniams , teisės.

Testamentai iki testatoriaus mirties neturi jokios juridinės galios. Galima ginčyti tik jam įsigaliojus (po palikėjo mirties)

Dėl apyrašo kreipiamasi i notarą.

Testamento forma- notarinė forma, paprasta rašytinė forma. (negalioja be parašo)

Testamentas turi atitikti reikalavimus: jo valios tikrumo. Turinio teisėtumo. Testamento formos. Dėl testatoriaus veiksnumo.

Paveldėjimo samprata- skirtas užtikrinti, kad fizinio asmens užgyventas turtas, jo turtinės teisės jam mirus nesibaigs, o pereis testamentu jo paskirtiems asmenims.

Palikėjas- asmuo po kurio mirties atsiranda palikimas. Gali būti veiksnus, neveiksnus, ribotai veiksnus.

Palikimo priėmimo terminas- 3 mėnesiai. Nustatytą terminą teismas gali atnaujinti jeigu dėl svarbių priežasčių.

Palikimo atsisakymo terminas- 3 mėnesiai.

Neturi teisės paveldėti asmenys, kurie tyčiniais veiksmais prieš palikėją ar jo įpėdinį ar prieš testamente išreikštos palikėjo valios įgyvendinimą sudarė teisinę padėtį, kad jie tampa įpėdiniais.

Sutuoktinio paveldėjimo teisės praradimas-palikėjas buvo kreipęsis į teismą, kad būtų nutraukta santuoka dėl sutuoktinio kaltės ir teismas buvo nustatęs pagrindą nutraukti santuoką.

Antrinis įpėdinis- nurodytas kitas asmuo, įpėdinis tam atvejui jeigu jo paskirtas įpėdinis mirtų prieš atsirandant palikimui arba jo nepriimtų.

Negalioja testamentas: sudarytas neveiksnaus asmens; kurio veiksnumas apribotas. Kurio turinys neteisėtas ar nesuprantamas.

Testamento sudarymo sąlygos- Testamentą testatorius sudaro laisva valia.

Testamentu nepaskirtos turto dalies paveldėjimas- Testatoriaus turto dalis, kuri testamentu nepaskirta, padalijama tarp įpėdinių pagal įstatymą. 

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (1913 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Civilinio proceso teisės konspektas
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Civilinio proceso teisės konspektas. (2015 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/civilinio-proceso-teises-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 08:07
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo