Civilinių sandorių sudarymas el. ryšio priemonėmis


Sutarciu sudarymas rysio priemonemis. Sutarties sudarymas elektroninio rysio priemonemis. Sandoriai,sutarciu sudarymo ypatumai ivadas. Elektroninių sutarčių sudarymas. Sutarties sudarymas elektroninemis rysio priemonemis.

Įvadas. I. Elektroninėmis ryšio priemonėmis sudarytų sutarčių teisinis reglamentavimas. Ii. Elektroninių sutarčių samprata. Iii. Elektroninių sutarčių sudarymo ypatumai:. Elektroninių sandorių principai. Elektroninės sutarties sudarymas. Elektroninių sutarčių sudarymo momentas ir vieta. Iii. Elektrininio parašo vaidmuo. Iv. Išvados. V. Literatūros sąrašas. Darbo tikslas – atskleisti sandorių sudarymo elektroninėmis ryšio priemonėmis teorinius ir praktinius aspektus.

Darbo tikslas – atskleisti sandorių sudarymo elektroninėmis ryšio priemonėmis teorinius ir praktinius aspektus.

Struktūra. Darbą sudaro įvadas, keturi skyriai, trečias su vienu poskyriu, išvados ir literatūros sąrašas, kurį sudaro 29 šaltiniai.

Elektroninės sutartys plačiąją prasme apibrėžiamos kaip apimančios tiek sutartis, sudarytas ir/ar vykdytinas elektroninėmis priemonėmis tiek atviruose kompiuteriniuose tinkluose (pvz., internete), tiek ir privačiuose, vidiniuose tinkluose (intranete), įskaitant EDI (elektroninių duomenų pakeitimas (angl. electronic data interchange EDI)), el.paštą, telegramą, teleksą, tiek ir programinės įrangos (angl. software) licencijavimo sutartis.

Elektroninių duomenų pranešimo, elektroninio parašo ir elektroninio dokumento originalo atitikimas bei įstatyminis jų prilyginimas tradiciniam pranešimo, parašo bei dokumento originalui.

Suteikimas elektroninio duomenų pranešimui įrodomosios galios. Valstybėms siūloma elektroninį duomenų pranešimą įteisinti kaip įrodymą, t.y. siekiama, kad elektroninis pranešimas nebūtų pripažįstamas netinkamu vien dėl jo sudarymo būdo.

Kita Europos Sąjungai ir Lietuvai svarbi direktyva yra ES Elektroninės komercijos direktyva, kurioje nustatomi tokie elektroninės komercijos ir elektroninių sandorių principai:

Nustatoma elektroninių paslaugų teikėjų, telekomunikacijų paslaugų teikėjų, elektroninės prekybos tarpininko atsakomybė.

„Sutarties, sudaromos elektroninėmis priemonėmis“ sąvoka doc. dr. M.Kiškis interpretuoja dvejopai: kaip sutartį, kurios sąlygos pateikiamos šalims elektronine forma ir šalių valia išreiškiama elektronine forma ir kaip sutartį (žodinę, rašytinę ar pan.), kurios sudarymą palengvina elektroninės priemonės, tačiau šalys išreiškia valią ne elektronine forma.

Prisijungimo sutarties rengėjas gali pasinaudoti savo turima dominuojančia derybine pozicija ir numatyti tik jam palankias sutarties sąlygas, kuriomis gali sumažinti savo atsakomybę už sutarties nevykdymą, numatyti sau papildomų teisių, sumažinti teisminių procedūrų galimybę ir pan.

„Click-wrap“ sutarčių naudojimas, siekiant nustatyti prekių ir paslaugų įsigijimo online sąlygas:

pardavėjas savo tinklalapyje paskelbia elektroninės sutarties sąlygas, o pirkėjas, norėdamas įsigyti šias prekes, privalo nurodyti savo pritarimą būti saistomam sutarties sąlygų paspaudus mygtuką „Sutinku“ (ang. I agree).

Kai pirkėjas nurodo savo pritarimą, sutartis yra laikoma sudaryta.

Šiuo atveju nereikalingas nei rašytinis sutarties dokumentas, nei parašas.

Įsipareigojimų pagal „click-wrap“ sutartis prisiėmimo būdai:

„įrašyk ir spustelk“ (type and click). Pirkėjas išreiškia savo sutikimą su siūlomomis sąlygomis įrašydamas į tam skirtą laukelį „sutinku“ ar analogiškus žodžius, o po to spusteli „siųsti“ arba panašų mygtuką taip išreiškiant sutartinių sąlygų priėmimą;

„Paveiksliuko spustelėjimas“ (icon clicking). Šiuo atveju vartotojas paprasčiausiai spusteli mygtuką, ant kurio parašyta „sutinku“ ar analogiški žodžiai, tokiu būdu išreiškia sutikimą su siūlomomis standartinėmis sąlygomis.

vartotojas turi būti tinkamai informuotas, kad atlikdamas tam tikrą konkretų veiksmą, išreikš sutikimą su sąlygomis;

Derybos vyksta elektroninėje erdvėje, pasitelkiant elektroninį paštą, įvairias bendravimo programas (pvz., Skype, MSN ir pan.).

Derybų būdu sudaryta elektroninė sutartis yra pasirašoma (išreiškiama valia sutikti su sutarties sąlygomis) elektroninėje erdvėje.

Problemos. Kaip įsitikinti, kad vienos šalies siųstas galutinis variantas iš tiesų liko galutiniu, ar šalis gavusi sutarties elektroninį variantą, jos nepataisė savo nuožiūra? Šalių identifikavimo ir valios išreiškimo pasirašant tokias sutartis problema.

Ieškoti atsakymų į šiuos, daug diskusijų keliančius klausimus padeda programinės įrangos gamintojas, siūlydamas įvairias programas, suteikiančias galimybę kontroliuoti elektroninės sutarties sudarymo procesą.

Elektroninis parašas, asmens tapatybės kortelė, SIM kortelė, USB raktai, lustinės kortelės. Elektroniniu parašu pasirašyti dokumentai ir patvirtinti kvalifikuoti sertifikatu įgyja tokią pat teisinę galią kaip ir rašytiniai dokumentai.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2016 m.
  • 23 puslapiai (5982 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomke
  • Civilinių sandorių sudarymas el. ryšio priemonėmis
    10 - 3 balsai (-ų)
Civilinių sandorių sudarymas el. ryšio priemonėmis. (2011 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/civiliniu-sandoriu-sudarymas-el-rysio-priemonemis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 04:17
×