Civilizacijos lopšys


Civilizacijos lopšys. Tigro upė. Šumeras. Miestai - valstybės. Šumerų kultūros renesansas. Dantiraštis. Šumerų dievai. Šumerų šeima. Kasdieninis gyvenimas. Babilonas. Hamurabio kodeksas. Naujasis babilonas. Biblija –istorinis dokumentas. Žydų tora. Abraomas. Izaokas. Judaizmas – žydų religija. Izraelio istorija. Judėja. Jeruzalės šventykla. Pastatymas,sugriovimas ir atstatymas. Raudų siena.

Šumerų šeimos galva buvo tėvas,kuris rūpinosi svarbiausiais reikalais.Panašiai kaip dievų šeimoje garbingą padėtį užėmė dievo žmona,žmonių šeimose antras po tėvo asmuo buvo motina.Šumerų įstatymai, tvarkantys šeimos gyvenima, griežtai gynė ir vyrus, ir moteris.

Šumerai buvo įsitikinę, kad jų miestus-valstybes valdė tų vietovių dievai ir deivės. Jie dalydavo žemes į tris dalis ir vieną jų dirbdavo dievui. Joje užaugintas derlius buvo saugomas ir naudojamas tik bado atveju arba keičiamas į užsienio prekes. Antroje žemės dalyje užaugintas derlius buvo skirtas dvasininkas ir šventyklų darbuotojams. Trečioji dalis-nuomojama miestiečių, kurie čia galėdavo užsiauginti produktų savo reikmėms. Nuomą už žemę jie susimokėdavo dalimi derliaus. Karalius valdė miestą-valstybę dievo vardu, padedamas dvasininkų, raštininkų ir didikų. Kai kurie jų buvo labai turtingi ir mėgavosi gyvenimo malonumais. Turtingo pirklio namas Archeologai rado didelių dviejų aukštų namų, tokių kaip šis Ūre. Jie buvo pastatyti iš saulėje džiovintų plytų. Juose buvo tualetas ir kanalizacija, bet nebuvo vonių. Namai, tokie kaip šis, greičiausiai priklausė turtingiems pirkliams, kurių statusas buvo žemesnis nei žynių ir didikų. Didžiuma paprastu šumerų gyveno mažuose vieno aukšto nameliuose, pastatytuose iš saulėje džiovintų plytų. Langai, jeigu tokie ir buvo, buvo maži-taip norėta apsisaugoti nuo karščio ir šalčio. Šumerų ūkininkavimas Derlinga žemė padėjo šumerams susikurti gerovę.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 501 KB
  • 2013 m.
  • 28 puslapiai (2750 žodžiai)
  • Ramzis
  • Civilizacijos lopšys
    10 - 2 balsai (-ų)
Civilizacijos lopšys. (2013 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/civilizacijos-lopsys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 12:07
×