Civilizacijų istorija


Pirmosios civilizacijos. Civilizacijos istorija konspektai. Brolių grakchų reformos. Civilizacijos istorija. Civilizacijos pirmoji. Upiu civilizaciju atsiradimas. Civilizacijos istorija referatas. Pirmosios civilizacijo. Civilizacijos istorija konspektai. Konspektai istorijos civilizacijų istorija.

Žmogaus kilmės problema. Laiko skaičiavimas. Senovės egiptas. Žmonių piramidė. Egipto kapų evoliucija. Amžinybės buveinės. Egiptiečių gyvūnai. Trys egiptiečių laidojimo būdai. Mesopotamija. Hetitų imperija. Finikija. Žydai. Judaizmas. Chvanhės arba geltonosios upės rajonai. Pirmoji visuotinė ir tolerantiška imperija. Graikija. Egėjo pasaulis:rūmų epocha. Graikų kolonizacija. Helenų civilizacijos samprata. Demokratija periklio laikais. Demokratija graikijoje. Graikijos menas. Senovės roma. Romos valstybės plėtimasis. Brolių tiberijaus ir gajaus grakchų žemės reforma.

Civilizacija yra daugiau techninė raiška, todėl mokslo ir technikos revoliucija darė pradžią visai pasaulio civilizacijai.

Mokslo ir technikos revoliucija prasideda renesanse, bet jei akcentuosime žmonijos kultūros raidoje dvasingumą, religinį įsigilinimą, moralę, tai japonija, kinija ir incivilizacijos viena nuo kitos skiriasi religine ir kultūrine tradicija. Civilizacijos turėjo savitą religiją, raštą, dievus. Pačios pirmosios civilizacijos atsiranda dabartinio irako, irano ir turkijos valstybių teritorijose.

Senovės rytų tautų laimėjimai leidžiantys mums teigti jog civilizacijos ištakų reikia ieškoti rytšumerai sukūrė mėnulio kalendorių, kuriame mėnulio apsisukimą aplink žemę apskaičiavo taip tiksliai jog paklaida buvo tievoliucionistinė teorija. Pradininkas č. Darvinas, 1859m. Paskelbė veikalą rūšių atsiradimas natūraliu atrankos būdu , kuriame teigia, kad gyvybė žemėje atsirado per milijonus metų, kaip natūrfosilijos yra vienintelis dokumentas, padedantis atkurti praeitį iki pirmųjų žmogaus veiklos pėdsakų.

Fosilijos yra gyvųjų organizmų liekanos arba jų atspaudai uolienuose, smėlyje, vulkaniniuose pelenuose, durpėse, lede ar sakuose. Lietuvoje jos eksponuojamos gintaroiii – iv a. Pr. Kr. Egipto žinys manetonas parašė egipto istoriją graikų kalba, kurioje pateikia chronologine tvarka tikrus faktus painiodamas su padavimais.

Sistemingi egipto tyrinėjimai prasideda tik xviiia. Pradžioje. Šių tyrinėjimų metu atrandamas rozetės akmuo. Tai pirmasis egiptiečių kalbos tekstas su vertimu į graikų kalbą. Iššifruoti egipto hieroglifus buvo ne taip pegiptas atsiranda šiaurės afrikoje. Pagrindinę dalį sudaro nilo slėnis nuo pirmųjų slenksčių ikividuržemio jūros. Būtinumas reguliuoti nilo potvynius ir paskirstyti jo vandenis po visą egiptą padėjo suvienyti mažus valstybinius darinius į vieną valstybę.

Egipto valdovų galybę, aukštą civilizacijos technikos lygį geriausiai apibūdina monumentalioji architektūra.

Piramidės-tai faraonų kapai. Pirmosios piramidės pastatytos prieš 5000m. Cheopso piramidė pastatyta 2720m. Pr. Kr. Aukštis 146,7m. Užima 5,4 ha plotą. Pastatyta taip tiksliai, kad pagal briaunas galima tikrinti kompasą.

Kitas egipto svarbus civilizacijos požymis yra raštas. Pirmasis egiptiečių raštas buvo paplitęs liaudies sluoksniuose. Buvo privilegijuotieji ir valst viziris privilegijuotiej pirkliai .

žemdirbiai egiptiečių religija-politeizmas(išpažino daug dievų). Taip pat garbino gyvates, krokodilus, karves, kates. Dievų karalius-saulės dievas ra.

  • Istorija Konspektas
  • Microsoft Word 41 KB
  • 2011 m.
  • 25 puslapiai (5770 žodžiai)
  • Mokykla
  • Civilizacijų istorija
    10 - 3 balsai (-ų)
Civilizacijų istorija. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/civilizaciju-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 10:14
×