Clifford Geertz „Kultūros sampratos įtaka žmogaus sampratai”


Clifford Geertz, „Kultūros sampratos įtaka žmogaus sampratai”.

Knygos „Kultūrų interpretavimas” lietuviškame vertime, straipsnis kurį ketinu aptarti, sudaro 21 psl.. Tekstas suskirstytas į keturis skyrius. Tai, anaiptol, nėra pats ilgiausias knygos skyrius, tačiau tiek autorius kalba apie vieną iš pamatinių konceptų antropologijoje – žmogaus sampratą ir jos paieškas.

Straipsnį autorius pradeda pritariamai pateikdamas antropologo Lévi – Strauso įžvalgą apie tai, kas yra „mokslinis aiškinimas“. Pasak jo, mokslinis aiškinimas – tai „painesnio sudėtingumo keitimas suprantamesniu“. Skaitant straipsnį galima suprasti, ką autorius turi omenyje, tai teigdamas. Sakiniai dinamiški, ilgi, dažnai sudėtingi. Pagrindinė mintis nuolat lydima šalutinių komentarų, nevengiama ir šmaikščių nukrypimų. Skaitant, dažnai tenka grįžti vieną ar du sakinius atgal ir, atskiriant pagrindinę mintį nuo „melizmų“ , išsiaiškinti ką autorius turi omenyje. Reikšdamas mintis, autorius nepalieka galimybės dviprasmiškai interpretuoti jo teiginių. Kiekviena minties linijos atšaka nepaliekama be aptarimo ar išaiškinimo. Tai padaro tekstą itin išsamų ir tuo pačiu nuoseklų. Nepaisant sąlyginio teksto sudėtingumo, jis išlieka suprantamas ir įdomus.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • 6 puslapiai (1156 žodžiai)
  • Universitetas
  • Saulius
  • Clifford Geertz „Kultūros sampratos įtaka žmogaus sampratai”
    10 - 6 balsai (-ų)
Clifford Geertz „Kultūros sampratos įtaka žmogaus sampratai”. (2015 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/clifford-geertz-kulturos-sampratos-itaka-zmogaus-sampratai.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 28 d. 21:59
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo