Coco Chanel referatas


Chanel – mados namai. Kaip viskas prasidėjo? La belle epoque. Juoda spalva tampa madinga. Chanel Kvepalai. Gabrielle Bonheur Chanel. Prekės ženklas. Coco Chanel. Informacijos šaltiniai.

Chanel mados namai, be, mano nuomone, svarbiausio savo pasiekimo, mademoiselle, kaip ne tik žodžio, bet ir moteriškumo išraiškos bruožo, įtvirtinimo kiekvienos moters sąmonėje, negali būti pervertinti. 1909 m. Paryžiuje pradėjusi savo kelią, kaip skrybėlaičių salono savininkė, Gabrielle Coco Chanel, ilgainiui nubrėžė liniją tarp to, kas tapo amžinąja klasika ir to, ką siūlo vienadienė mados rinka. Mados tendencijos, kuriomis gyveno Coco, buvo paprastos ir pasakiškai tikslios: ji į dienos šviesą iškėlė idėją, jog drabužis turi tarnauti jį dėvinčiai moteriai. Kartu tai reiškė ne ką kitą, kaip pasyvumo ir infantilumo atsikratymą. Moterims idėjine prasme buvo pakelti smakrai – tam, jog suprastų, kad iki šiol dievinami turniūrai, volanai, krinolinai, beprotiški raukiniai, korsetai, milžiniškos skrybėlės, greičiau kalina, nei leidžia jaustis tikrąja moterimi. Prasidėjusi Chanel la belle epoque (liet. gražioji epocha), kartu su tvido ir džersio medžiagomis, kukliais kostiumėliais ir mažytėmis juodomis suknutėmis, elementais, perimtais iš vyriškosios mados, garsono stiliaus kirpimai tapo tendencija, kurioje ir su kuria gyvena daugelis šio laikmečio moterų.

  • Microsoft Word 176 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1587 žodžiai)
  • Ernesta
  • Coco Chanel referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Coco Chanel referatas. (2015 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/coco-chanel-referatas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 12 d. 10:07
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!