Common Rail degalų tiekimo sistemos elektrinių komponentų tikrinimas


Common Rail degalų tiekimo sistemos elektrinių komponentų tikrinimas. Darbo tikslas. Darbo priemonės. Teorinė dalis. Darbo eiga. Degalų slėgio jutiklis. Purkštuvo valdymo signalai. Kontroliniai klausimai.

Slėgio jutiklio tikrinimas pradedamas nuo jo maitinimo įtampos matavimo. Norint pamatuoti jutiklio maitinimo įtampą galima pasinaudoti paprasčiausiu multimetru. Jutiklio maitinimo įtampa turi būti 5 V. Matavimas atliekamas įjungus degimą.

Toliau matuojamas išeinantis signalas. Jo vertė kinta priklausomai nuo degalų slėgio. Įjungus degimą signalo vertė turėtų būti apie 0,5 V. Tai atitinka 0 bar. degalų slėgį. Jei matavimo metu signalo vertė lygi 0 V, tai informuoja apie galimą degalų slėgio jutiklio gedimą. Užvedus variklį išeinančio signalo įtampa turėtų pakilti iki 1,3 V kas atitinka 280 bar slėgį. Įtampos ir slėgio reikšmės gali turėti ir kitokį tarpusavio ryšį. Tai priklauso nuo degalų aparatūros gamintojo. Didinant variklio sūkius, degalų slėgis akumuliatoriuje palaipsniui didėja. Tačiau pasiekti maksimalų degalų slėgį 1600 bar. galima tik variklį pilnai apkrovus. Tuo metu išeinančio signalo įtampa siekia 4,5 V. Laboratorinio darbo metu, variklis nėra apkraunamas ir tokios reikšmės nepasiekiame. Jei atliekant kokius nors matavimus, išeinančio signalo įtampa gaunama didesnė nei 5 V, tai taip pat informuoja apie galimą jutiklio gedimą.

Užgesinus variklį, EDC dar apie 10 s tiekia maitinimo įtampą slėgio jutikliui. Tik sustabdžius variklį, išeinančio signalo įtampa turi palaipsniui sumažėti iki 0,5 V. (matuojama kol EDC atjungia maitinimo įtampą). Staigus įtampos mažėjimas parodo apie greitą slėgio kritimą degalų akumuliatoriuje. Tai mus informuoja apie nesandarų degalų purkštuvą ar degalų tekėjimą atgal į siurblį.

  • Transportas Tyrimas
  • Microsoft Word 738 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1174 žodžiai)
  • Kolegija
  • Povilas
  • Common Rail degalų tiekimo sistemos elektrinių komponentų tikrinimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Common Rail degalų tiekimo sistemos elektrinių komponentų tikrinimas. (2015 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/common-rail-degalu-tiekimo-sistemos-elektriniu-komponentu-tikrinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 21:06
×