Cukrinio diabeto įtaka ėduonies atsiradimui


Cukrinio diabeto įtaka periodontitui. Cukrinis diabetas –. Žmogaus organizmas - vieninga sistema. Tyrimai atskleidė, kad gliukozės kiekis kraujyje yra svarbus diabeto ir periodontito ligų ryšiui. JAV buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo vyresni nei 45 metų žmonės. Dantenų uždegimas Dantenų kraujavimas Netaisyklinga. Vokietijoje atliktas tyrimas. Nustatyta, kad sunkaus periodontito paplitimas diabetikams yra 59,6%. Cukriniu diabetu sergantiems pacientams buvo nustatytas 14% dantų paslankumas. *Tiriamieji  ND nesergantys diabetu. (Ethical Committee of Hannover Medical School, 2010). (Weinspach ir kt. , 2013). Cukriniu diabetu sergančius žmones reikėtų informuoti. Literatūra. Friedewald Kornman. Preshaw Alba.

Žmogaus organizmas - vieninga sistema, sudaryta iš daugybės biologinių procesų, kurie yra glaudžiai susiję. Todėl organizmo sutrikimas gali turėti įtakos kitam sutrikimui atsirasti. Šį pavyzdį puikiai iliustruoja dvi pasaulyje plačiai paplitusios ligos: periodontitas ir cukrinis diabetas. (Friedewald ir kt., 2009).

Tyrimai atskleidė, kad gliukozės kiekis kraujyje yra svarbus diabeto ir periodontito ligų ryšiui. Atlikus tyrimą, buvo nustatyta, kad asmenims, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu pasireiškė agresyvesnis periodontito atvejis su sunkesniu dantenų uždegimu ir periodonto audinių sunaikinimu. Taip pat sumažėjo periodonto raištis ir alveolės kaulas (Deshpande ir kt., 2010).

Dantenų uždegimas Dantenų kraujavimas Netaisyklinga dantenų struktūra Dantenų patinimas Audinių destrukcija Periodontitu ir 1 tipo diabetu sergantis 22 metų vyras. (Preshaw ir kt., 2011).

Vokietijoje atliktas tyrimas parodė, kad vyresni diabetikai (>65 m.) 2,4 kartus dažniau serga periodontitu, nei jaunesni diabetikai (<65 m.) (Staufenbiel ir kt., 2013).

Nustatyta, kad sunkaus periodontito paplitimas diabetikams yra 59,6%, o nesergantiems diabetu 39%. (Daniel ir kt., 2012 ).

*Tiriamieji:  ND nesergantys diabetu, T1D 1 tipo diabetikai, T2D 2 tipo diabetikai.

Cukriniu diabetu sergančius žmones reikėtų informuoti, kad jie turi kas 6 mėnesius arba dažniau tikrintis savo burnos sveikatos būklę, nes jiems yra didesnė rizika susirgti periodontitu. Kuo ankščiau bus pastebėti pakitimai burnoje, tuo lengviau užkirsime kelią ligos vystymuisi.

Preshaw, Alba, Herrera, Jepsen, Konstantinidis, Makrilakis, and Taylor. Periodontitis and diabetes: a two-way relationship. 2011. Deshpande, Jain, Sharma, Prashar, Jain. Diabetes and periodontitis. 2010 Oct-Dec; 14(4): 207–212 Daniel, Gokulanathan, Shanmugasundaram, Lakshmigandhan ir Kavin. Diabetes and periodontal disease.

  • MS PowerPoint 353 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (552 žodžiai)
  • Universitetas
  • Valda
  • Cukrinio diabeto įtaka ėduonies atsiradimui
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Cukrinio diabeto įtaka ėduonies atsiradimui. (2015 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/cukrinio-diabeto-itaka-eduonies-atsiradimui.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 01:49
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo