Cukrus gamyba, transportavimas, sandėliavimas


Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Cukraus importas ir eksportas. gavybos vietos Europoje ir Lietuvoje. Cukraus gavybos vietos Lietuvoje. Cukraus gavybos vietos Europoje. Laivų tipai kuriais gabenamas cukrus , jų konstrukcija ir ypatumai. Cukraus savybės , charakteristikos transportavimo ypatumai ir sąlygos. Cukraus cheminės bei fizinės savybės. Cukraus transportavimo ypatumai ir sąlygos. Cukraus įpakavimas ir žymėjimas. Cukraus iškrovimo ir pakrovimo ypatumai. Cukraus sandėliavimas. Literatūros sąrašas.

Cukrus gali būti gabenama universalios paskirties laivais, specialios paskirties (konteinervežiais ir kt.), bei kombiniuotos paskirties laivuose (balkeriai). Ant keleivinių – krovininių laivų galima gabenti tik supakuota cukrų. Laivų krovininės patalpos skirtos druskos gabenimui turi būti švarios ir sausos. Ruošiant triumą druskos pakrovimui būtina užtikrinti vamzdynų, kaklų, dvigubo dugno cisternų, diptankų, liukų dangčių ir triumo nusausinimo dangčio hermetizaciją. Šios dalys turi būti patikimai apsaugotos nuo cukraus patekimo. Ventiliacijos skyles esančias triumo ventiliacijos ortakiuose turi būti uždengtos, tam,kad išvengti krovinio patekimą i jas. Rekomenduojamas, periodinis triumo ventiliacijos sistemos naudojimas recirkuliacijos režimu, tam, kad užtikrinti temperatūros ir drėgnumo režimo vienodumą krovininėje patalpoje. Pageidautinų režimu yra laikoma, visiška krovininių patalpų hermetizacija. Jeigu krovinio štabelis tvindekose turi termoizoliacinę separaciją, erdvė virš štabelių yra vėdinama aušinimo ir džiovinimo režime. Jūriniu būdu cukrų galima gabenti kaip taroje taip ir supiltinai. Jeigu laivuose prieš tai buvo gabenami kroviniai, po kurių triume liko likučių (ruda, cementas, anglis ir t.t), šiuo atveju triumus yra būtina išvalyti, išsausinti ir gerai išvėdinti. Cukrų gabenamą supiltiniai, neleistina krauti į triumą kuriame yra bet kurių kitų krovinių. Supakuotą cukrų negalima gabenti triumuose, kuriuose yra: dulkėtų, turinčių ir sugeriančių drėgmę krovinių (pluoštinės medžiagos, konditėrijos gaminiai, tabakas ir pan.). Supakuotą ar nesupakuotą cukrų yra draudžiama gabenti viename triume su nuodingomis medžiagomis.

Valgomojo cukraus gabenimui geležinkeliais, yra taikomi dengti, sandarių stogų vagonai,

kuriuose yra gerai užsidaromi liukai ir durys.

Transportuojant cukrų, ypač žiemos metu, ji susigulėja, tapdama monolitine mase, arba formuodama kietą vienalytinį paviršių. Smulkiagrūdis cukrus susigulėja greičiau negu cukrus susidedantis iš didesnių dalelių. Sumažinti susigulėjimą galima uždengus štabelį brezentu, dembliais arba kitais izoliuojančiais materialais. Susigulėjusį cukrų būtina atlaisvinti. Cukrus atsiradus taršai arba į cukrų patekus keiksmingoms priemaišoms, jis tampa netinkama vartojimui.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 162 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1823 žodžiai)
  • Mokykla
  • Karlita
  • Cukrus gamyba, transportavimas, sandėliavimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Cukrus gamyba, transportavimas, sandėliavimas. (2015 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/cukrus-gamyba-transportavimas-sandeliavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 08:28
×