D. Grybauskaitės ir A. Merkel palyginimas


Įvadas. D. grybauskaitės ir a. merkel palyginimas. Politikių kelias lyderystės link. Politines lyderes dirbo ir paprastus darbus. Dar šis tas įdomaus apie dvi politines lyderes. Aspektai, kuriuose abi moterys yra nusipelniusios. Išvados. Naudotos literatūros ir internetinių adresų sąrašas.

Taigi šio darbo tikslas ir būtų išsiaiškinti, apie du šiuolaikinio pasaulio politinius lyderius.

Palyginti du politinius lyderius: Dalia Grybauskaitę ir Angela Merkel.

Išsiaiškinti kuo skyrėsi ir kuo buvo panašus šių politinių lyderių kelias karjeros link.

Pasvarstyti apie aspektus kuriuose abi moterys yra nusipelniusios.

Šiame darbe daugiausiai rėmiausi užsienio ir lietuvių žiniasklaidos straipsniais, kurie buvo internete. Taip pat vieni iš pagrindinų dokumentų šiame darbe yra nepartinis kairiosios minties laikraštis „Opozicija“ , bei laikraštis „Lietuvos Žinios“. Ir galiausiai autorės Dalie Carnegie knyga „Kaip tapti lyderiu“.

JAV žurnalas „Time“ skyrė 4 vietą Daliai Grybauskaitei tarp pasaulio lyderių moterų. Vykusiuose prezidentų rinkimuose moteris pasiekė savotišką rekordą: tai antras kartas Nepriklausomos Lietuvos istorijoje, kaip prezidentas buvo išrinktas per pirmąjį rinkimų turą. Ekonomistės išsilavinimą turinti prezidentė į valdžios elitą pateko prieš 10 metų, kai buvo paskirta užsienio reikalų ministro viceministre, po metų pradėjo vadovauti Lietuvis Respublikos Finansų ministerijai. Dalios Grybauskaitės žinios ir sugebėjimai įvertinti ir tarptautiniu mąstu. Europos komisijoje (2004 – 2010) jai buvo patikėtas komisarės, atsakingos už ES biudžetą portfelis.

Po Lietuvos prezidentės JAV žurnale „Time“ sekė 5 vietą užėmusi Angela Merkel. Ši moretis yra dabartinė Vokietijos kanclerė. Puikiai baigusi studijas ir gavusi fizikės diplomą Merkel įsidarbino Berlyno fizikinės chemijos institute. Į politiką moterį įtraukė po Berlyno sienos griuvimo atsivėrusios perspektyvos. Nuo tada gabi politikė pradėjo sparčiai kopti karjeros link.

Šios dvi moterys pasirinko skirtingus kelius, kad pasiektų savo tikslų. Pirmiausia, Dalia Grybauskaitė prieš tapdama Lietuvos prezidente nepriklausė jokiai politiniai partijai. Moteris 1979 – 1988 buvo KP narė, o nuo 1990 nėra politinės organizacijos narė. Angela Merkel siekė savo tikslų ne viena, o veikdama kartu su partija. 1998m. per visuotinius rinkimus, Merkel tapo krikščionių demokratų sąjungos generaline sekretore. O nuo 2002 – 2005 buvo pirmininkė CDU/CSU parlamentinės grupės. Gybauskaitė laimėjo rinkimus per pirmą turą, surinkusi 68,21 %, Vokietijos kanclerė, labiausiai konkuravusi su socialdemokratais, laimėjo prieš juos ir tapo Vokietijos kanclere.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1723 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • D. Grybauskaitės ir A. Merkel palyginimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
D. Grybauskaitės ir A. Merkel palyginimas. (2015 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/d-grybauskaites-ir-a-merkel-palyginimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 11:49
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo