D. McGregor teorija ir jos taikymas šiuolaikinėse organizacijose


D.mcgregor. Mcgregor x ir y teorija. Mcgregor teorijos. Motyvacijos teorijų pritaikymas organizacijoje. Douglas mcgregor x ir y teorija. Mcgregor x teorija. Valdymo teoriju pritaikymas siuolaikinese organizacijose. D. mcgregor motyvacijos teorija. X ir y teorija. Mcgregor motyvacijos teorija.

Įvadas. Douglas Mcgregor. „X“ ir „Y“ teorijos. „X“ ir „Y“ teorijų palyginimai. D. Mcgregor teorijų kritikų vertinimai. Šiuolaikinės organizacijos. Vadovo veikla organizacijoje. Išvados. Naudota literatūra.

Organizacijos vidinę aplinką formuoja jos tikslai, struktūra, uždaviniai, technologija ir dirbantieji žmonės. Vakarų šalys atskleidė naują požiūrį į organizacijoje dirbantį žmogų, jo indėlį į organizacijos veiklos rezultatus ir kartu naujas įmonės konkuravimo galimybes. Darbuotojas buvo pripažintas svarbiu siekiant įmonės verslo strategijos sėkmės ir kuriant jos konkurencinį pranašumą, visa tai turėtų būti įgyvendinta gero vadovo dėka. Vadovų yra visokių, išmanančių verslą ir pradėjusių nuo nulio, bet tikinčių, kad pasieks, vertinančių savo darbuotojus ir laikančių juos vos ne tarnais, mandagių bei malonių ir arogantiškų bei nesirenkančių žodžių. Tačiau jie visi moka įdarbintiems žmonėms atlyginimą, kurio dydis, beje, taip pat parodo vadovo požiūrį į žmones.

Yra žmonių, kurie visada nepatenkinti savo darbu ir vadovais, aišku dar ir bendradarbiais. Jie visą gyvenimą skundžiasi ir protestuoja dėl savo darbo sąlygų. Jie sutiktų būti bet kur, tik ne darbe. Tokių žmonių darbas paprastai būna atmestinesnis, jis skurdina visą kompaniją dėl savo paviršutiniškumo.

žmonės privalo dirbti. Gali dirbti nenoromis ar su džiaugsmu ir dėkingai. Kadangi dirbti yra privaloma ar ne geriau tai daryti noriai ir su džiugiai? Fizinė žmogaus struktūra tokia, kad darbas pats savaime duoda atpildą. Jis palaiko žmogaus gyvenimą.

Nėra tokio darbo, kurio negalima būtų pagerinti, tokio nuobodaus, kurio neįmanoma pagyvinti, ir tokio niekingo, kurio negalėtume padaryti kilnesniu.

šiame darbe aptariama motyvacijos svarba organizacijose, nagrinėjamos motyvacijos teorijos, svarbiausios iš jųvadybos pradininkas, douglas mcgregor (1906 – 1964) gimė prie detroito. Lankydamas vidurinę mokyklą, mcgregoras dirbo naktiniu administratoriumi mcgregoro institute. Būdamas septyniolikos mcgregor nusprendė tapti dvasininku, prieš stojant į detroito koledžą studijuoti psichologijos. Devyniolikos jis susituokė, metė koledžą ir pradėjo dirbti degalinės tarnautoju bufale. 1939 metais, douglas tapo regioniniu degalinių vadybininku.

Praėjus šiek tiek laiko d. Mcgregor nusprendė, kad jis pajėgtų pabaigti studijas dirbdamas puse darbo dienos. Po koledžo baigimo jis iškeliavo i masačusetsą norėdamas gauti aukštesnį įsilavinimą. Po kelių metų studijų psichologijos harvarde, jis liko ten dirbti psichologijos dėstytoju. Būdamas 41 metų d. Mcgregor tapo antiocho koledžo prezidentu. Douglas mcgregor mirė būdamas 58 metų, nuo širdies smūgio.

D. Mcgregor paliko nedaug darbų.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2012 m.
  • 18 puslapių (4059 žodžiai)
  • Universitetas
  • Daiva
  • D. McGregor teorija ir jos taikymas šiuolaikinėse organizacijose
    10 - 1 balsai (-ų)
D. McGregor teorija ir jos taikymas šiuolaikinėse organizacijose. (2010 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/d-mcgregor-teorija-ir-jos-taikymas-siuolaikinese-organizacijose.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 07:49
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo