Daiktinės teisės ir prievolių teisės santykis ir skirtumai


Daiktines ir prievoliu teises skirtumai. Daiktines teises samprata. Daiktines ir prievoliu teises santykis. Daiktinė teisė ir prievolės. .koks prievolių teisės ir daiktinės teisės tarpusavio santykis. Daiktune prievoliu teuse. J. sakavičius juridinis asmuo teisinė fikcija. Baranauskas daiktine teise. Daiktinės teisės ir prievolių teisės sąveika. Skirtumai tarp teisiu.

Įvadas. Daiktinės teisės samprata. Prievolės samprata. Sąvokos kilmė. Sąvokos daugiareikšmiškumas. Prievolės požymiai. Daiktinės teisės ir prievolių teisės sąveika. Daiktinės ir prievolių teisės santykis. Skirtybės. Bendrybės. Išvados. Literatūros sąrašas. Santrauka.

Prievolių teisė yra antrinis institutas, aptarnaujantis civilinę apyvartą, kurioje dalyvauja daiktai kaip daiktinių teisių objektai. Prievolių teisė aptarnauja ne tik daiktų bet ir jiems prilygintų civilinių teisių objektų apyvartą.

Kursinio darbo tikslas – apibrėžti daiktinės teisės ir prievolių teisės sampratas ir išanalizuoti šių teisės šakų tarpusavio sąveiką ir santykį.

Darbo tikslui pasiekti išskirti tokie uždaviniai:

1.Remiantis LR įstatymais ir teisės aktais, bei įvairių autorių literatūra apibrėžti daiktinės teisės sampratą;

2.Aptarti prievolių teisės sampratą: sąvokos kilmę, daugiareikšmiškumą, pagrindinius požymius;

3.Išanalizuoti daiktinės ir prievolių teisės tarpusavio sąveiką;

4.Nustatyti esminius daiktinės teisės ir prievolių teisės skirtumus bei bendruosius dalykus.

Pagrindinis kursiniame darbe panaudotas tyrimo metodas – literatūros šaltinių ir teisės aktų analizė. Darbe pasiremta Lietuvos Respublikos Civiliniu Kodeksu, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos nutarimais. Nagrinėta tokių autorių, kaip V. Mikelėnas, J. Sakavičius vadovėliais, daug remtasi E. Baranausko, K. Laurinavičiaus, V. Pakalniškio, D. Vasarienės knyga „Daiktinė teisė“, S. Vėlyvio bei I. ir V. Nekrošių knyga „Romėnų teisė“.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 37 KB
  • m.
  • 22 puslapiai (7737 žodžiai)
  • Universitetas
  • Oksana
  • Daiktinės teisės ir prievolių teisės santykis ir skirtumai
    10 - 1 balsai (-ų)
Daiktinės teisės ir prievolių teisės santykis ir skirtumai. (2012 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/daiktines-teises-ir-prievoliu-teises-santykis-ir-skirtumai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:46
×