Kokie yra romantizmo epochos kulturiniai pastatai?

Julija

Nerandu internete kazkokio izymaus pastato,tai noreciau paklausti.Kokie yra romantizmo epochos kulturiniai pastatai?

KlausimaiDailėLygis: Mokykla8 atsakymai
Gegužės 14 d. 18:48
Išsamiai atsakykite į klausimą ir galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti dokumentą iš mūsų svetainės. Dovanų kodą gaunate, kai jūsų atsakymas atsako į klausimą su paaiškinimais ir išrenkamas geriausiu atsakymu. Visi atsakymai tikrinami administratoriaus.

Atsakymai (8)

Urtė

Belvederio dvaro rūmai, Lietuvos romantizmo epochos architektūrinė vertybė (pastatytas apie 1820m.)

Gegužės 19 d. 13:24
Diana

ROMANTIZMAS (tautinio atgimimo epocha) – literatūros ir meno srovė, susiformavusi Europoje XVIII a. pabaigoje ir XIX a. pirmojoje pusėje, veikiant prancūzų revoliucijos idealams.

BRUOŽAI:

Aukštinamas žmogaus pilnatvės siekimas, gamtos kultas, jausmai, fantazija.
Naudojami liaudies, istorijos ir egzotiški motyvai.
Skelbiamos patriotizmo ir nepriklausomybės idėjos.
Kūryboje – naujas herojus – vienišas kovotojas su pasauliu.
Tikrovė perkūrinėjama, noras pertvarkyti gyvenimą, daug fantastikos, sąlygiškų (= neatitinkančių tikrovės) situacijų, simbolių (= primenančių gyvenimo reiškinius), grotesko (= kai žmogus arba jo gyvenimas piešiamas sutirštintomis komiškomis spalvomis, jame pinasi gyvenimo tikrovė su fantastika, tragiški elementai su komiškais), daug romantikos (= idealizuojama tikrovė, svajojama ir įsivaizduojama jausmingai).
Idealo ir tikrovės konfliktas, romantinė meilė.
Gamta idealizuota, emocinga; gamtoje žmogus išgyvena.

Romantizmo sąjūdis Lietuvoje kilo tarp 1831 ir 1863 sukilimų. Lemiamą įtaką Lietuvos romantizmo architektūros savitiems reiškiniams atsirasti turėjo Lietuvoje (pirmiausia Vilniaus universitete) kilęs kultūrinis sąjūdis, domėjimasis Abiejų Tautų Respublikos istorija, lietuvių kalba, tautosaka, Vilniaus universitete studijas baigusieji architektai ir tuo metu Lietuvoje dirbę mecenatų pakviesti kitų šalių architektai (F. A. Stüleris, H. Marconi, C. L. Anichini, G. von Schachtas).

Romantizmas labiausiai reiškėsi sakralinėje ir dvarų architektūroje. Susiklostė šios stilistinės romantizmo kryptys: romantinis (arba avangardinis) klasicizmas, romantinė (romantizmo) neogotika, romantinis (romantizmo) neobarokas, arkadų stilius, itališkųjų vilų stilius, vietines tradicijas perėmusi statyba iš akmenų mūro ir medžio.

Romantizmo laikotarpio naujas menines idėjas ryškiai atspindi romantinės neogotikos kryptis. Ji plito mišraus mūro (plytų ir akmenų) pastatuose; žymesni: Rasų kapinių Vilniuje Didžioji koplyčia (1838–50), Šv. Onos bažnyčia Dūkštose (1856, abiejų architektas T. Tišeckis), Šv. Juozapo bažnyčia Karvyje (1865, inžinierius E. Aleksandravičius), Svėdasų koplyčia (1848), Švenčiausiosios Trejybės bažnyčia Musninkuose (1865). Raiškų vadinamojo paprastojo gotikos stiliaus pastatą suprojektavo architektas H. Marconi – Šv. Antano Paduviečio bažnyčią Gižuose (1850).

Gegužės 19 d. 16:51
Evelina

"Karo laivas „Temeraire“, tempiamas vilkiko į paskutinį doką išardymui“, 1839 m., aut. Viljamas Terneris

Gegužės 20 d. 09:21
Liza

Belvederio dvaro rūmai, 1820m. Įžymus ir gražus pastatas. 

Gegužės 20 d. 12:51
sandra

T.Tišeckio Rasų kapinių Vilniaus didžioji koplyčia 1838-50 m.

Gegužės 20 d. 17:11
Solveiga

Belvederio dvaro rūmai. Tikrai žinomas ir įspūdingas pastatas

Gegužės 22 d. 19:22
Une

Belvederio dvaro rūmai

Vienas is garsiausiu romantizmo laikotarpio pastatu

Gegužės 28 d. 09:34
sima000

Belvederio dvaro rūmai ;)romantizmo stiliaus dvaras Belvederyje (Jurbarko rajono savivaldybė). Respublikinės reikšmės architektūrinė, urbanistinė vertybė.

Birželio 10 d. 08:34

Parašykite atsakymą

Išsamiai atsakykite į lankytojo klausimą ir galėsite užduoti savo klausimą arba peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės. Dovanų kodą gaunate, kai jūsų atsakymas atsako į klausimą su paaiškinimais ir išrenkamas geriausiu atsakymu.

( el. paštu gausite dovanų kodą )

×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!