Dailės aprašas 12 klasė


Idėjos kilmė. Idėjos reikšmingumas. Dėstymas Kūrinio technikos analizė. Kūrybos stilius ir žanras. Žymiausi menininkai. Išvados Savųjų dailės gebėjimų analizė. Proceso įvertinimas.

Kai pasirinkau laikyti dailės egzaminą jau iškart žinojau, kad dirbsiu tik su žėliniu tušinuku ir akvarele. Todėl, kad šios dvi priemonės yra man priimtiniausios iš visų ir tik jų pagalba galiu parodyti savo galimybes ir pilnai atskleisti baigiamojo darbo mintį. Taip pat grafika, kuri yra vaizduojamosios dailės šaka, man priimtiniausia ir aktualiausia saviraiškos forma. Tik linijų ir spalvų pagalba galiu sukurti savo darbo estetinį vaizdą. Kodėl būtent toks darbas? Todėl, kad visada savo darbuose mėgstu vaizduoti gamtą ir žmogų. Kaip yra pasakęs, vienas žymus indų poetas, kompozitorius, prozininkas, dramaturgas ir visuomenės veikėjas Rabindranatas Tagorė – „Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas.“ Manau šie žodžiai yra labai taiklūs ir atitinka mano darbo mintį, kad tik gamtoje žmogus gali jaustis laisvas, ne tik kūnu, bet ir siela. Todėl savo darbe vaizdavau užsimerkusią merginą, kuri nori pailsėti nuo visų ją slegiančių rūpesčių, laikančią lūpose gėlės žiedą ir besimėgaujančia jos skleidžiamu maloniu aromatu. Domėdamasi grafikos reikšme Lietuvoje, sužinojau, jog šeštojo dešimtmečio pabaigoje prasidėjus „atšilimui“ , tęstos Kauno meno mokyklos tradicijos, atsigręžta į lietuvių liaudies kultūrą, pradėjo vyrauti folkloriniai motyvai.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1295 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Kamilė
  • Dailės aprašas 12 klasė
    10 - 10 balsai (-ų)
Dailės aprašas 12 klasė. (2015 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/dailes-aprasas-12-klase.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 06 d. 01:12
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!