Dailės baigiamasis darbas


Tapybos kūrinio „Jausmų peizažas“ idėjos apibūdinimas. Dėstymas Tapybos kūrinio „Jausmų peizažas“ meninių bruožų apibūdinimas. Kūrybinių sąsajų atskleidimas. Kūrybinio proceso įsivertinimas. Literatūra, šaltiniai. Žodžiai ir jų reikšmės, panaudotos aprašo tekste. Priedai.

Dailės pamokoje mokytoja pasiūlė išbandyti aliejinę tapybą ant drobės. Aš pasirinkau drugelio idėją, jį nutapiau sąlyginiu būdu, daugiausia naudojau šiltas spalvas.

Jau betapant sulaukiau daug pagyrimų tiek iš mokytojos, tiek iš bendraklasių, kurie sakė, kad labai nuotaikingas kūrinys ir kad puikiai dėlioju potėpius. Pajutau, kad man pradeda patikti ši dailės technika ir būtent ši tapymo maniera, kuri susideda iš mažų potėpių, išplaukusių kontūrų, panaši į impresionistų tapymo stilių. Kadangi pasirinkau laikyti menų brandos egzamino dailės sritį, tai panorėjau kūrybinį darbą kurti aliejiniais dažais, ant drobės. Pradėjau guašu ant mažų popieriaus lapų tapyti eskizus.

Menų egzamino kūrybinės užduoties idėjai pasirinkau žmogaus jausmus, kurie susiję su žmogaus vidiniais išgyvenimais, jausmais, sunkumais, nepalankiomis aplinkybėmis, kurios skatina žmogų visa tai įveikti ir tuo pačiu sustiprina jį dvasiškai ir fiziškai. Šiais laikais vis daugiau yra žmonių, kurie ignoruoja draugus, artimus, vien tam, kai jiems nesiseka, ir nepagalvoja, kad aplinkiniai nori padėti, juos išklausyti. Vis daugiau apsimetinėjančių, kad jiems viskas gerai, nors jų kūno kalba išduoda visai ką kita. Todėl reikėtų pagalvoti, apmąstyti, apie tai, kaip išvengti nemalonių pasitaikančių žmogaus kelyje aplinkybių, ir, kad žmogui netektų vienam išgyventi susikaupusių jausmų, emocijų, bet, kad jis turėtų kam išsikalbėti, pasipasakoti jį suprantantiems žmonėms. Pasikalbėjus su artimais, brangiais žmonėmis pasidaro gera – jautiesi ramus, suprastas, tampi dėkingas tiems, kurie tavęs išklauso. Bet ne visada gerai permesti savo bėdas kitiems, nes jie kartu su tavimi visa tai išgyvena, tau palengvėja o jiems pasidaro sunku. Todėl norint neįskaudinti kitų žmonių, reikia pasitikėti jais, kai jie patys nori tau padėti. O jei nėra šalia artimo žmogaus, tada dar galima susikaupusius jausmus, emocijas išlieti spalvomis ant drobės ar popieriaus lapo. Tapyti galima įvairiomis spalvomis: tiek šiltų – geltonos, oranžinės, raudonos potepių, tiek šaltų – mėlynos, žalios, rudos, kurios puikiai atspindės tavo emocijas, vyraujančias nuotaikas, kurios padės išsilieti drobėje. Tokia spalvų terapija - irgi gera išeitis, kai tau liūdna ir nėra šalia kam pasipasakoti. Taip gimė galutinis kūrybinio darbo idėjos eskizas. Pagal šį jausmų idėjos eskizą ir kursiu menų brandos egzamino kūrybinį darbą.

  • Dailė Aprašymas
  • Microsoft Word 12807 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1964 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ernestas
  • Dailės baigiamasis darbas
    10 - 5 balsai (-ų)
Dailės baigiamasis darbas. (2015 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/dailes-baigiamasis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:13
×