Dailės egzamino aprašas 12 klasei „Drugelis“ Mozaika


Kūrybinio darbo aprašas. Įžanga Kūrinio idėja. Kūrinio technika. Išraiškos priemonės. Apie mozaiką. Bizantiškoji mozaikos tradicija. Lietuvos mozaikos menas. Mozaikos menas ankstyvosios krikščionybės laikotarpiu.


Kūrinio idėja: atsirado iš to, kad yra tekę padirbėti su tokiomis medžiagomis, man tai pasirodė ne sunku ir įdomu, o mozaikos temą drugelį pasirinkau todėl, kad mane įkvėpė pavasarį atgyjanti gamta.

Sumanymas: dėlioti iš plytelių duženų mozaiką, atsirado todėl, nes tai pasirodė gan įdomu ir nesudėtinga. Dėliodamas piešinį supratau, jog nebus taip lengva ir greita. Mozaika- tai paveikslas ar piešinys, sukurtas iš panašios formos ir tekstūros gabaliukų. Dėl medžiagų iš kurių pagaminta mozaika, įvairovės (stiklas, marmuras, natūralus akmuo, metalas), spalvų, bei formų mozaikos pritaikymo galimybės interjere yra neribotos. Jos gali būti klijuojamos įvairių stilių interjeruose. Jei ieškote to, kas gražu, elegantiška ir ilgaamžiška, mozaika yra tai, ko jums reikia.

Reikšmingumas: gražus ankstyvas pavasaris man priminė ateinančios vasaros kvapus, spalvas. Todėl, darbas ir atspindi vasaros artėjimą. Gamta žavi tuo, kad galima daug ką pamatyti naujai, kad formos nėra griežtai apibrėžtos, o fantazijai ribų nėra.

Išraiškos priemonės: Buvo naudojama: gruntas pagrindui sustiprinti, plytelių klijai ir specialios šukos, kurios padėjo paruošti pagrindą, kad galėčiau pradėti klijuoti plyteles. Suklijavus plytelių mozaiką buvo tepama fuga, kuri užpildė tarpus tarp plytelių duženų.

  • Microsoft Word 275 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1112 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Bumerangas11
  • Dailės egzamino aprašas 12 klasei „Drugelis“ Mozaika
    8 - 1 balsai (-ų)
Dailės egzamino aprašas 12 klasei „Drugelis“ Mozaika. (2016 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/dailes-egzamino-aprasas-12-klasei-drugelis-mozaika.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 17:29
×