Dailės egzamino aprašas Vaizduojamoji dailė Grafika Šešėlių siluetai


Eilės nr. Etapai Darbo pradžia data. Nespausdintinė grafika. Dovilė Rumšaitė. Plunksnos vazoje. Kurapka. Natiurmortas II. Metai nenurodyti. Savickas. Tamsa. Metai nežinomi. Albrechtas Diureris. Diureris. Melancholija. Romualdas Orantas. Orantas. Illiustrations ’99 – ‘.

Kūrybinio proceso metu, eskizuodama, galiausiai apsistojau ties dabartinio darbo idėja ir nusprendžiau piešti senus, pas močiutę matytus daiktus. Iš pirmo žvilgsnio tai nėra vien tik daiktai, yra ir gilesnė mintis, kurią norint suprasti, reikia pagalvoti, pamąstyti. Mano kūrinio idėja kilo iš beribio gėrėjimosi natiurmortais ir senoviniais (antikvariniais) daiktais. Kadangi aš gyvenu, mieste, esu pripratusi prie tokio gyvenimo. O štai kaime vyrauja ramybė, ir kai apsilankau jame, jis visuomet palieka man įspūdį. Ten viskas kitaip ir gyvenimas kitoks: daug senų namukų, o namuokuose daugybė senų rakandų.. Savąjį darbą pavadinau ,,Šešėlų siluetais”, nes pasirinkau piešti anglimi. Anglis – juoda, popieriaus lapas – baltas, šie žodžiai man ir asocijuojasi su šešėlių karalyste.

Reikia nepamiršti, jog senoviniai daiktai taip pat yra ir mūsų praeities, istorijos liudytojai, pereinantys iš kartos į kartą. Mano manymu, tokie daiktai turi būti laikomi giminės ar net šalies pagrindinėmis vertybėmis. Juk be pirmųjų lygintuvų – nebūtų buvę ir šiandieninių, tik kadaise praeityje žmonių sukurti technikos ,,pradininkai” davė kelią moderniosioms šandieninėms technologijoms. Ir visa tai –mūsų gyvenimo patogumui.

Ką dailininkai akcentuoja natiurmorte? Čia išryškinama daiktų struktūra, erdviniai santykiai. Dirbant natiurmortą, dailininkas specialiai komponuoja daiktus. Siekiama spalvų, tonų ir šviesotamsos darnumo.

Iš pradžių rinkausi kūrybinio darbo idėjas, piešiau eskizus pieštuku bei pasidariau kelis variantus. Idėjų ir sumanymų buvo daug, tačiau pasirinkau sau patraukliausią.

Darbą atlikau ant A2 lapo formato. Ir pabaigoje įrėminau į rėmą (50x70).

  • Microsoft Word 485 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (1561 žodžiai)
  • Edvinas
  • Dailės egzamino aprašas Vaizduojamoji dailė Grafika Šešėlių siluetai
    10 - 6 balsai (-ų)
Dailės egzamino aprašas Vaizduojamoji dailė Grafika Šešėlių siluetai. (2015 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/dailes-egzamino-aprasas-vaizduojamoji-daile-grafika-seseliu-siluetai.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 06 d. 00:41
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!