Dailes Ilgalaikis teminis planas


Dailes Ilgalaikis teminis planas.


išauginti vertybines nuostatas, išmokyti gebėti naudotis nesudėtingomis technologijomis, išmokyti ieškoti sprendimų technologiniame procese, kurti ir taikyti savo kūrinius buityje.

Siekiama, kad moksleiviai išsiugdytų gebėjimą suprasti technologijų svarbą mūsų gyvenime ir šalies ūkyje, mokiniai rengiami tolesniam gyvenimui, profesijai.

Bendradarbiaujant tarpusavyje stebėti, analizuoti kasdieninio gyvenimo aplinką, aiškinti jos problemas.

Mokyti mokinius siekti idėjos, kurti projektus, planus, nuosekliai organizuoti ir atlikti darbo procesus.

Per kūrybinę ir praktinę veiklą mokyti estetiškai , kūrybiškai projektuoti, saugiai dirbti, prižiūrėti aplinką.

Supažindinti ir išmokyti skirti įvairias medžiagas, mokyti patiems spręsti kokias technologijas rinkti ir kokius įrankius naudoti tam tikrame procese.

Klasės charakteristika: klasėje yra gabių ir labai silpnu mokinių, moka klausyti, nusiteikusi dirbti.

Sužinos apie namų aplinkoje dažniausiai naudojamais įrankiais, jų paskirtį ir reikšmę žmogaus gyvenime, vartojimo aplinkos sąlygas. Susipažins su technologijų kryptimi, ypatumais ir technologinio proceso etapais. Susipažins darbo priemonėmis ir pagrindinėmis darbo taisyklėmis, paruoš įrankius ir darbo aplinką. Susipažins su eskizų ir brėžinių kūrimo taisyklėmis, paprastomis technikomis.

Sužinos apie saugos darbo dirbtuvėse ir klasėje reikalavimais ir higieninės normos laikymosi taisyklėmis. Susipažins su faneros, medienos ypatumais, gaminimu ir paruošimu. Gebės stebėti aplinką ir ieškoti idėjų savo darbui meno kuriniuose. Išmoks pjovimo būdų. Pagal eskizus paruoš detales ir pagrindą savo darbui. Išmoks pjauti ir išpjauti. Išmoks sujungti elementus. Susipažins su kiekvieno darbo etapu , su technologijomis atskirai.

Saugus darbas. Darbo vieta ir įrankiai Konstrukcinės medžiagos, jų savybės ir naudojimas , jų rūsys ir gamyba. Eskizo kūrimas ir medžiagos paruošimas. Detalių perpiešimas ant medžiagos.

Detalių išpjovimas ir sujungimas. Detaliu sujungimas: suklijavimas, sujungimas kitais būdais.

Lakai, lakavimas, vaškavimas ir jų pakaitalai. Jų panaudojimas technologiniame procese, baldų gamyboje. Skilių gręžimas, dilginimas -susipažinimas su šiomis technikomis. Detalių apdirbimas. Švitinimas.

Susipažins su Lietuvos senaisiais amatais, Lietuvos tradicijomis. Išmoks gaminti ir dekoruoti šaukštus, lėkštes iš įvairių medžiagų: medienos, audinių, popieriaus ir pan.

Susipažins su siūlų ir audinių įvairovę, jų ypatumais ir panaudojimu. Išmoks susiūti skylęs, prisiūti sagas. Pagal pateiktą temą, brėžinius sugebės atrinkti ir paruošti darbo priemones ir medžiagas gaminio gamybai, saugiai ir nuosekliai atlikti darbą.

Klasės charakteristika: klasėje yra gabių mokinių, moka klausyti, dirbti grupėse ir savarankiškai, nusiteikusi rimtai dirbti.

Susipažins su šių metų darbo planų. Susipažins su technologinio proceso pagrindiniais darbo etapais. Susipažins su eskizų ir brėžinių kūrimo taisyklėmis.

Sužinos apie saugos darbo dirbtuvėse ir klasėje reikalavimais ir higieninės normos laikymosi taisyklėmis. Susipažins darbo priemonėmis ir pagrindinėmis darbo taisyklėmis, paruoš įrankius ir darbo aplinką darbui.

Detalių perpiešimas ant medžiagos. Išpjovimo technologiją. Detalių išpjovimas. Skilių gręžimas, dilginimas-susipažinimas su šiomis technikomis. Detalių apdirbimas. Detaliu sujungimas: suklijavimas, sujungimas kitais būdais. Susipažins su kiekvieno darbo etapu , su technologijomis atskirai. Švitinimas.

Darbo vietos ir įrankių ir medžiagos paruošimas. Projekto vykdymas: detalių paruošimas, darbo surinkimas.

Susipažins su apdailos būdais ir technikomis. Lakai, lakavimas, vaškavimas. Jų panaudojimas technologiniame procese, baldų gamyboje. Gebės stebėti aplinką ir ieškoti idėjų savo darbui meno kuriniuose. Išrinks vieną iš siūlomų technologijų, parink skirtingas medžiagas savo darbui dekoruoti.

Susipažins su maisto produktų įvairovę, jų svarbą sveikatai, sveikos mitybos pagrindais. Susipažins su maisto produktų laikymo sąlygomis, paruošimų. Susipažins su patiekalų paruošimo būdais, išmoks gaminti elementarius kasdieninius patiekalus. Susipažins su stalo serviravimo pagrindais ir išmoks serviruoti stalą.

  • Microsoft Word 52 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (7743 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jelena
  • Dailes Ilgalaikis teminis planas
    10 - 3 balsai (-ų)
Dailes Ilgalaikis teminis planas. (2016 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/dailes-ilgalaikis-teminis-planas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 08 d. 20:08
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo