Dailės istorija


Dailes istorija konspektas. Dailes epochos. Dailes istorijos konspektas. Istorijos konspektai. Dailes istorija referatas. Dailes istorijos referatas. Meno istorijos konspektai. Dailes istorijos konspektai. Dailes istorojos referatai. Tapybos istorija.

Senovės romos menas. Graikija ir roma. Keramika. Architektūra. Bizantijos dailė. V-VI-VIII amžiai . Barbarų laikotarpis. IX-X-XI-XII ir kai kur XIII amžiai. Romaninis laikotarpis. Terminai. Modernizmas. Kubizmas (1906 - 1907 m. ). Futurizmas. Abstrakcionizmas. Ekspresionizmas. Siurrealizmas. Realizmas. Impresionizmas. Barokas. Klasicizmas. Aukštasis renesansas.

Valstybė formuojasi nuo via. Pr. M. E. Tai buvo viena galingiausių valstybių. Kultūra bendra su graikijos. Pasiekiama klasikos pažanga. Jai priklausė visos vakarų europos valstybės valstybės visuomeninė struktūra sudėtinga. Tiesiami keliai, tiltai (komunikaciniai), vandens kanalai, kas vaartojama ir šiandien. Romos miestas pastatytas radialiniu planu: (saulė su spinduliais).

Miestai turėjo kanalizaciją. Butai buvo šildomi centriniu šildymu, buvo vbuvo paplitęs simbolinis atvaizdas. Vėliau buvo nuimama veido kaukė ir įrėminama. Portretus pravii-via. Pr. M. E. Archaininis laikotarpis. Jau kuriami miestai(polisai), valstybės. Architektūroje formuojasi orderių sistema. Skulptūroje išryškėjo gyvenimu besidžiaugiantis žmogus. Iii-ia. Pr. M. E. Helenizmo laikotarpis. Graikų menas paplinta kaimyninėse šalyse (romoje, mažojoje azijoje). Keramika. Atsispindi graikų gyvenimas. Pagal keramiką galima dotuoti ir kt. Kūrinius, nes skirtis gali tik laikotarpiu - skirtingraudona figūrinė (indą dengdavo juoda, o likusias dėmes - raudonai nuo iiia. Pr. M. E. ) dekoruodavo juodu matiniu laku. Dekoruoti labai tinka slankos plunksna. Pati seniausia keramika buvo smailiai.

Architektūra. Pastati tarnauja ne tik kultūrai ir religijai, bet ir visuomeniniams renginiams. Statomi be pamatų, tik ant akmens plokščių. - plano : antai(prieviduramžiai sutampa su feodaline epocha. Kultūra priklauso tam, kam ir žemė. Kultūra vystosi priklausomai nuo bažnyčios. Bažnyčia suskyla į provoslavus ir katalikus. Rytuose - islamas. Islamas skelbė vieninteliu valdovu alachą.

Jis vienintelis sutvėrėjas. Tai turėjo didelę reikšmę mene. Draudžiami vaizduojamieji menai. Išmintis - knygų miniatiūra. Aukštas mokslas sprendė tai, kad raštas įauga į ornamentiką. Augaliniai ir geometriniai ornamentai. Damasko plieno ginklai buvo nepaprastai vertinami europojbizantija - viena pirmųjų viduramžio valstybių. Viešpatavo krikščionybė kaip valstybinė religija. Pratęsiamos antikinės tradicijos. Taip pat matosi feodalinės kultūros pėdsakai. Bažnyčios įtaka dar nėra labai stipri. Krikščionybė atsirado romoje. Ir iškėlė vieną dievą. Krikščioniškasis dievas neturi jokio minuso. Nauja religija iškėlė naują požiūrį į žmogų. Padalina jį į daflis (siela - nemirtinga, kūniv-va. Bizantija buvo grynai antikinės kultūros įtakoje. Aleksandrija, konstantinopolis st. Miestai. Visur stovvia. Prasideda kultūros pakilimas, vystosi architektūra, paplinta centrinio plano pastatai. Visada perdengiami kupolais. Dažniausiai statomi kaip krikštyklos ir kapai (baktisterijai).

Vi-viia. Pradž.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 23 puslapiai (2077 žodžiai)
  • Urbonas
  • Dailės istorija
    10 - 2 balsai (-ų)
Dailės istorija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/dailes-istorija.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 26 d. 19:44
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo