Dailės kūrybinio darbo aprašas „Viena visuma“


Baigiamasis darbas „Viena visuma“. Įvadas. Asmenins ir socialinis idėjos reikšmingumas. Grafika ir simbolizmas. Įkvepimo šaltiniai. Kūrybinio darbo eiga. Išvados. Analogai.


Šį kartą aš pasirinkau paprastą, bet mano nuomone, įdomią grafikos meninės išraiškos priemonę – piešinį, kurį kursiu būtent baltu pieštuku ant juodo A3 lapo formato. Kadangi tai nėra didelis formatas, piešiniai bus penki, kuriuose atsispindės skirtingos merginos, bei jas supantys paukščiai. Jame vaizduojama nerealistinė moteris,gamtos menas, fantazijos menas,skatinantis žmogų pamąstyti apie kūrinio mintį, idėją.

Mano darbas tai realizmo ir impresionizmo priešprieša - simbolizmas. Tai menininkų judėjimas, susiformavęs Prancūzijoje 19 a. pabaigoje.

Kaip jau minėjau mano kūrybinė idėja kilo iš rasto piešinio savo dailės aplankuose. Tad ėmiau domėtis ne tik panašiai kūrusiais simbolizmo atstovais, bet ir lygiai tokia pat juodo popieriaus lapo ir balto pieštuko technika paišančiais žmonėmis. Ir radau nepaprastai gražius estų menininkės Merilyn Paugus darbus. Ji turi elegantišką kolekciją tamsių portretų su subtiliais atspalviais. Jos piešiniuose vaizduojami žmonės lyg būtų apšviesti tamsoje. Šie jos darbai nupaišyti nepaprastai realistiškai. Kūriniai gaminami su baltos spalvos pieštuku ir pilkos pastelės ant juodo popieriaus.

Man patinka ne tokios tradicinės idėjos. Tačiau šįkart aš pasirinkau paprastą, bet mano nuomonę įdomią grafikos meninės išraiškos priemonę - piešinį, kurį kursiu būtent baltu pieštuku ant juodo A3 lapo formato. Kadangi tai nėra didelis formatas, piešiniai bus penki, kuriuose atsispindės skirtingos įamžintų merginų emocijos, bei jas supantys paukščiai. Taigi aš pasirinkau moters portreto žanrą. Jame vaizduojama apstrakti, nerealistinė moteris.

Kūrybinis darbas baigtas ir rezultatu esu patenkinta. Nors idėją sugalvoti buvo nelengva, tačiau ieškojimai nesutrukdė, o kaip tik padėjo geriau pažinti įvairias technikas. Manau, piešti baltu pieštuku ant juodos spalvos popieriaus buvo sudėtingiau nei paprastu pieštuku ant balto popieriaus. Piešimas paprastu pieštuku man nebuvo svetimas, tačiau bandymas piešti baltu pieštuku ant juodo popieriaus lapo, mėginimas kiek kitaip sudėlioti, perteikti linijas bei tarpus tarp šių spalvų, man buvo nauja ir įdomu. Taip pat reikėjo vengti daryti klaidų ir trinti trintuku. Tai kiek kitoks žaismas spalvomis tonuojant, todėl šis darbas leidė man eksperimentuoti. Pvz. paišant baltu pieštuku paukštį, jo plunksnas (linijas, kontūrus) brėžiau lyg paišydama piešinį paprastu pieštuku, paskui sukeičiau vietomis, t.

  • Microsoft Word 1039 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2201 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Aistė
  • Dailės kūrybinio darbo aprašas „Viena visuma“
    10 - 9 balsai (-ų)
Dailės kūrybinio darbo aprašas „Viena visuma“. (2016 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/dailes-kurybinio-darbo-aprasas-viena-visuma.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 12 d. 10:09
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!