Dailės mokyklinio brandos egzamino kūrybinio darbo aprašymas


Apie baigiamąjį darbą. Stiliaus ir žanro ištakos. Vaidotas Žukas. Viktorija Leontjeva - Jerenkevič. Aloyzas Stasiulevičius. Kūrybinio darbo analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.

1.2. Stiliaus ir žanro ištakos, savo kūrinio įsivertinimas Lietuvos ir pasaulio žymiausių (pasirinktos krypties) atstovų kūrybos kontekste;

2.1. Kūrybinio darbo ir savų gebėjimų įsivertinimas, pasiekimai bei sunkumai kūrybinio proceso metu.

Baigiamasis darbas. Daiva Auškalnienė. ,,Kai išsiskleidžia gerumo žiedai''. 2014 m.

Mano pasirinkta technika jau daug metų laikoma viena populiariausių ir įdomiausių. Mėgstu būti gamtoje, uostyti vos prasiskleidusius laukinių gėlyčių žiedlapius, liesti šviežius pavasarinius medelių pumpurus, todėl pasirinkau koliažą. Tai tapybos ir grafikos technika, kai paveikslas kuriamas piešiant, spalvinant ir lipdant prie pagrindo popieriaus, audinio ar kitų medžiagų skiautes. Šio darbo procesas leido išbandyti save, realizuoti visai naujoje, dar nepaliestoje šakoje. Pamažu, nieko nelaukdama, ėmiau kurti vaizdinius galvoje, juos aptarinėti bei kurti eskizus. Nemažai laiko praleidau internete, lankiausi Žemaičių dailės muziejuje, kur ieškojau kitų dailininkų minčių. Šis baigiamasis mano darbas yra reikšmingas ne tik man, bet ir žmoniems, su kuriais praleidžiu daug laiko. Dirbdama ligoninėje pradėjau krauti nemažą metų krepšelį patirties. Dirbu slauge. Kasdien matau sunkiai sergančių, prastai suvokiančių aplinką, nemylimų ar atstumtų senelių. Neretai su skaudančia širdele ir sunkiai nuryjamu oro gurkšniu, kuris spaudžia gerklę, bendrauju su žmonėmis, kuriems taip trūksta dėmesio. Ši priežastis labiausiai lėmė mano kūrybinio darbo temą. Su šiuo koliažu, kuris vaizduoja margaspalvių gėlių puokštę, noriu išreikšti savo dėkingumą, dėmesį ir švelniumą seneliams, kuriems to labiausiai reikia.

Atliekant darbą įgijau daug naudingos patirties, žinių, kurias galėsiu drąsiai panaudoti ateityje, taip pat džiaugiuosi, kad mano kūrybą galės įvertinti mokytojai, ir aplinkiniai, mane mylintys žmonės.

Mėgstu fotografuoti, tad savo baigiamajam darbui daug dėmesio skyriau gėlių, įvairių žolelių, pievose augančių augalėlių fotografijai. Stebėjau bendrą fotografijų vaizdą, mąsčiau apie būsimą idėją ir gėlių puokštės kompoziciją. Išsirinkau labiausiai patikusias fotografijas, taip pat radau praėjusių metų nuotraukų albumą, kuris man atvėrė duris fantazijai. Piešiau visokiausias gėles: pradedant išgalvotomis, baigiant pavasarinėmis, kurios žydi laukuose.

Galiausiai sukūriau pagrindinį darbo eskizą. Išryškinau vazos kontūrus, atkreipiau dėmesį į gėlių lankstumą. Darbas atliktas naudojant įvairiaspalvių augalų džiovintas daleles, taip pat medinius pagaliukus, smulkius, stiklinius, įvairių spalvų karoliukus. Visas šias medžiagas karštais klijais ir lipalo pagalba lipdžiau ant savo sukurto kūrybinio darbo kontūrų.

Kaip žinoma yra trys pagrindinės dailės rūšys: vaizduojamoji dailė, taikomoji-dekoratyvinė dailė, monumentalioji dailė. Savo darbą galėčiau priskirti ir vaizduojamajai dailei, ir taikomajai-dekoratyvinei dailei. Taikomoji dekoratyvinė dailė – jos dirbiniai yra praktinės ir

Meno istorijoje, moderniojo koliažo darbų, kai lipdoma iš įvairių detalių, atsirado tada, kai taikomoji-dekoratyvinė dailė, veikiama konceptualizmo, susijungė su vaizduojamąja daile.

  • Microsoft Word 10740 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (2609 žodžiai)
  • Mokykla
  • Eglė
  • Dailės mokyklinio brandos egzamino kūrybinio darbo aprašymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Dailės mokyklinio brandos egzamino kūrybinio darbo aprašymas. (2014 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/dailes-mokyklinio-brandos-egzamino-kurybinio-darbo-aprasymas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 12 d. 10:50
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!