Dailės terapija


Įvadas. Dailės terapijos užsiėmimuose. Dailės terapija. Dailės terapija grindžiama vizualinio meno kūrybiniu procesu. Dailės terapinis procesas pagrįstas. Dailės terapijos pagrindas. Dailės terapijoje dailė naudojama kaip nežodinės komunikacijos priemonė. Dailės terapija rekomenduojama. Dailės terapijos istorija. Dailės terapija Lietuvoje. Dailės terapijos praktinis taikymas. Dailės terapijos formos. Grupės procesas. Dailės terapeuto meistriškumas.

Gebėjimas bendrauti laikomas svarbiausiu žmogaus bruožu. Naudojimasis ženklais yra labai svarbi veikla, beveik universalus gebėjimas. Kai kalba turi defektų, yra nepakankamai išsivysčiusi arba ja kaip įprastine komunikacijos priemone dėl tam tikrų priežasčių nesinaudojama, geriausiai ją gali atstoti meninė veikla. Manoma, kad tokiomis aplinkybėmis žmonės, supratę, kad dailė – tai komunikacijos priemonė, patiria labai stiprų terapinį poveikį.

Dailės terapija rekomenduojama įvairiems ligoniams kaip sudedamoji jų gydymo programos dalis. Dailės terapija plačiai taikoma ir vaikams, turintiems kalbos defektus, rizikos grupės vaikais ir kt. Į dailės terapiją ateina nemažai tokių žmonių, kurie iš tikrųjų nebeturi vilties „pasitaisyti“, pvz., sunkią protinę ar fizinę negalią, sergantys senatvinėmis psichikos ligomis, ilgamečiai ligoninių pacientai. Taip pat ji taikoma ir kalėjimuose.

Dailės terapinio gydymo metodo pagrindą sudaro spontaniški vaizdai, išlaisvinti iš pasąmonės naudojant išstūmimo, projekcijos, identifikacijos, sublimacijos ir kondensacijos mechanizmus.

Dailės terapijos kryptys remiasi tam tikrais psichologijos ir psichoterapijos modeliais. Krypties pobūdį lemia teorija, kuria remiasi dailės terapeutas, bei tai, su kokia grupe jis dirba. Egzistuoja skirtingos dailės terapijos metodikos, dirbant su asmenimis, kurie turi emocinių, psichikos, elgesio, fizinių ar pažintinių sutrikimų.

kaip profesionaliai kūryba gali skatinti vaiko raidą bei harmonizuoti psichofizinę būklę. (M. Leliugienė, J. Klemkaitė, 2004)

padeda atskleisti išgyvenimus, vidinius konfliktus, paslėptus jausmus, asmenybės vystymosi etapus, pozityvaus keitimosi potencijas;

Kai interpretuoja nepatyrę specialistai, kyla pavojus daug negalvojant imtis interpretuoti pagal visuotinai žinomus simbolių aiškinimus, bet tik pats autorius žino atsakymus.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (2002 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vardas
  • Dailės terapija
    9 - 1 balsai (-ų)
Dailės terapija. (2014 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/dailes-terapija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 02:45
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo