Dainų šventės tarpukario laikotarpiu


Įvadas. Dainų švenčių kilmė ir raida. Kaip vystėsi dainų šventės. Kokios dainų šventės būdavo anksčiau ir kokios jos yra dabar. Dainų šventės tarpukariu. Išvados. Literatūra.


Kaip teigia K. Poškaitis, muzika, teatro menas, dailė mūsų kultūros istorijoje jau giliai suleidę šaknis, tuo tarpu šokis – dar palyginti jauna meninio gyvenimo šaka, dar reikalinga mokslinės analizės ir apibendrinimo. Jeigu apie baletą galima rasti mokslinių veikalų, tai apie lietuvių liaudies šokį, choreografinę liaudies kūrybą, jos istoriją ir problemas, atsiradusias šokį perkeliant į sceną, darbų labai mažai (1985). Tarpukario laikotarpiu Lietuvoje laikomi 1918 – 1939 metai. Tai laikotarpis nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos iki Antrojo pasaulinio karo pradžios. 1918 m. Lietuvos Taryba paskelbė nepriklausomybę, tačiau visiškai nepriklausoma Lietuva tapo tik 1919 m. Kuomet išvijo visas kitų tautų armijas iš Lietuvos. Nepriklausomybe džiaugėmės ne taip ilgai, jau 1939 m. nacistinė Vokietija užpuolė Lietuvą. Taigi galima sakyti, jog tarpukaris truko 20 metų. Būtent šiuo laikotarpiu Lietuvoje įvyko ir pirmoji dainų šventė.

Darbo uždaviniai:

Paaiškinti, apie dainų švenčių kilmę ir raidą;

Papasakoti, kokios dainų šventės buvo tarpukariu.

Kaip teigia humanitarinių mokslų daktaras K. Poškaitis – tarpukario metais Lietuvos dainų šventėse skambėjo tik dainos (1998). Šokiai dainų švenčių repertuare atsirado tik po karo apie 1950 m., kuomet prie dainų šventės prisidėjo ir šokių diena.

Taigi, dainų švenčių istorijos Lietuvoje pradžia laikomi 1924 m. Šiais metais dainų šventė vykusi Kaune, susilaukė be galo daug teigiamo visuomenės dėmesio, kurio taip trūko nepriklausomai Lietuvai. Nuo 1924 m. dainų šventės labai išsivystė, dabar šventėse sulaukiama kur kas daugiau ir įvairesnių tiek dainų, tiek šokių kolektyvų. Nors daugeliui atrodo, jog dainų šventės nebemadingos ir niekam nebeįdomios – tai netiesa. Dainų šventės yra labai mėgstamos visų amžiaus grupių žmonių, o jaunimo – ypač.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1601 žodžiai)
  • Universitetas
  • Milda
  • Dainų šventės tarpukario laikotarpiu
    10 - 9 balsai (-ų)
Dainų šventės tarpukario laikotarpiu. (2016 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/dainu-sventes-tarpukario-laikotarpiu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 18:45
×