Dainuojamoji tautosaka meninės ypatybės


Tautosakos menines priemones. Lietuvių dainuojamoji tautosaka. Dainuojamoji tautosaka referatas. Tautosaka menines israiskos priemones. Dainuojamoji tautosaka-isvados. Menine tautosaka. Eilerasciai lietuviu tautosakoje. Garsu pamegdziojimai diplominiai. Tautosakos žanrai tema:medis ir žmogus. Menines pateiktys.

Lietuvių referatas. Įvadas. Tautosaka. Dainuojamoji tautosaka. Dainuojamosios tautosakos žanrai. Etnografinis suskirstymas. Meninės ypatybės. Išvados. Naudota literatūra.


Aš pasirinkau referato temą: „dainuojamosios tautosakos meninės ypatybės“. Ši tema yra aktuali, nes vis dažniau šiandienis žmogus atsigręžia į liaudiško meno palikimą. Tikėdamasis iš naujo atrasti liaudies išmintį: paprastesnis ir natūralesnis maistas atkeliauja į namų šeimininkių virtuves, puoselėja sodybas kaip savo ramybės „šventoves“, namų interjerui ir eksterjerui naudojamas paprastas ir šiltas medis, senoviniai puošybos elementai, prisimenama senovės eilės. Mano dėmesį atkreipia dainuojamoji poezija sparčiai atgyjanti bendruomenėse, laisvalaikio metu ir žiniasklaidoje. Neretai viešumoje tenka išgirsti dainuojamas liaudies eiles: eilėraščius, balades, giesmes, sutartines. Todėl šio darbo tikslas yra sužinoti kokios yra dainuojamosios tautosakos meninės ypatybės.

Dainuojamoji tautosaka — tautosakos rūšis, pasižyminti poetinio žodžio ir muzikos sinkretiškumu (muzikos ir teksto ryšys yra pirminis ir neatsiejamas) arba sintetiškumu (muzika ir žodinis tekstas sukuriami kaip atskiri elementai).

Tautosakininkai (poetinio žodžio tyrinėtojai) dainuojamosios tautosakos žanrais tradiciškai laiko dainas, sutartines, raudas ir giesmes. Etnomuzikologai dainuojamajai tautosakai (dažniau vartodami terminą vokalinis folkloras) dar priskiria pasakų dainuojamuosius intarpus, garsų pamėgdžiojimus, erzinimus, šūksnius ir kitus trumpųjų pasakymų žanrus, kurie gali būti atliekami dainuojant arba deklamuojant, kalbant. Dainuojamąją tautosaką (vokalinį folklorą) fiksuoja ir tiria etnomuzikologija, muzikos antropologija, lyginamoji muzikologija (anksčiau vartoti terminai – muzikos etnografija, muzikos folkloristika), muzikos akustika. Dainuojamosios tautosakos žodinį tekstą, kalbinių ir muzikinių intonacijų sąsajas tiria folkloristika.

  • Lietuvių kalba Referatai
  • 2012 m.
  • Gerda
  • 12 puslapių (1989 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Lietuvių referatai
  • Microsoft Word 253 KB
  • Dainuojamoji tautosaka meninės ypatybės
    9 - 2 balsai (-ų)
Dainuojamoji tautosaka meninės ypatybės. (2012 m. Kovo 15 d.). http://www.mokslobaze.lt/dainuojamoji-tautosaka-menines-ypatybes.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 09:42