Dalai Lamos kova žmogaus teisių apsaugos srityje


Įvadas. Lhamo tonndupu biografija. Dalai lamos kova už žmogaus teises. Išvados. Literatūra.


Nuo seno žmogaus teisės buvo ginamos įvairiausių įstatymų. Iš pradžių teises turėjo tik „privilegijuotieji“ tokie kaip: laisvieji žmonės, turtingieji, bajorai, dvariškiai. Ilgainiui žmogaus teisės keitėsi, ginamųjų ratas vis plėtėsi. Žmogaus teisės, kurios dabar suvokiamos kaip savaime suprantamas dalykas, buvo ilgo proceso, besitęsusio visą XX amžių, rezultatas. Šiandienines žmogaus teises gina tokie įstatymai kaip Konstitucija, Europos Žmogaus Teisių Konvencija (EŽTK), Tarptautinis pilietinių ir politinių teisių paktas ir kt. Nereikėtu užmiršti kad tarptautinių įstatymų ne visada paisoma. Tokiais atvejais, į viešumą iškyla stiprios autoritetingos asmenybės, kurios primena apie žmogaus teises ir jų laikymosi privalomumą. Viena iš tokių asmenybių viešai ginančių žmogaus teises yra Jo Šventenybė Dalai Lama XIV.

Darbo tikslas- išanalizuoti Dalai Lamos kovą žmogaus teisių apsaugos srityje

Kaip matome iš pateiktos medžiagos, Dalai Lamai tikrai nebuvo lengva valyti savo šalį tokios nelaimės akivaizdoje. Jo šventenybė konfliktą bandė išspręsti taikiai, nekartą kalbėjosi su Kinijos valdžia, taip pat ne kartą kreipėsi JTO kad ji imtusi veiksmų. Dalai Lama iki šiol stengiasi išspręsti šią susidariusią situaciją taikiai. Jis nekartą viešai nurodė, kad nepalaiko ginkluoto pasipriešinimo Tibete ir kad ši susidariusi situacija turi būti išsprestą diplomatiškai.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1090 žodžiai)
  • Kolegija
  • Erika
  • Dalai Lamos kova žmogaus teisių apsaugos srityje
    10 - 1 balsai (-ų)
Dalai Lamos kova žmogaus teisių apsaugos srityje . (2017 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/dalai-lamos-kova-zmogaus-teisiu-apsaugos-srityje.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 27 d. 16:58
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo